אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל באיירן מינכן: להחריף את העונשים על מועדונים שפוגעים בתחרות הכלכלית ההוגנת צילום: איי פי

מנכ"ל באיירן מינכן: להחריף את העונשים על מועדונים שפוגעים בתחרות הכלכלית ההוגנת

מנכ"ל הקבוצה קרל היינץ רומניגה טען שהענישה במקרים של הפרת התקנות לתחרות כלכלית הוגנת חייבת להכאיב לקבוצות: "לקנסות אין השפעה על מועדונים עשירים כמו פריז סן ז'רמן ומנצ'סטר סיטי"

16.10.2017, 15:01 | שירות כלכליסט

מנכ"ל באיירן מינכן, קרל היינץ רומניגה, דורש החרפת העונשים המוטלים על מועדונים שמפירים את חוקי הפייר פליי הפיננסי - תקנות אופ"א לתחרות כלכלית הוגנת. בכנס של הבונדסליגה בקלן דרש רומינגה ענישה באמצעות הורדת נקודות ואפילו החרמה של רישיון המשחק.

קראו עוד בכלכליסט

היינץ ורומינגה. אם הדבר לא יקרה, הזהיר רומניגה כי הבונדסליגה תיאלץ לשקול מחדש את חוק הבעלות 50+1, לפיו המועדון חייב לשלוט ב-50% ועוד 1 מהקבוצה, כך שלא תהיה ישות אחת עם רוב., צילום: איי פי היינץ ורומינגה. אם הדבר לא יקרה, הזהיר רומניגה כי הבונדסליגה תיאלץ לשקול מחדש את חוק הבעלות 50+1, לפיו המועדון חייב לשלוט ב-50% ועוד 1 מהקבוצה, כך שלא תהיה ישות אחת עם רוב. | צילום: איי פי היינץ ורומינגה. אם הדבר לא יקרה, הזהיר רומניגה כי הבונדסליגה תיאלץ לשקול מחדש את חוק הבעלות 50+1, לפיו המועדון חייב לשלוט ב-50% ועוד 1 מהקבוצה, כך שלא תהיה ישות אחת עם רוב., צילום: איי פי

"אם אופ"א תיישם כפי שצריך את חוקי הפייר פליי, מה שלא קורה בשלב זה, הכדורגל הגרמני יוכל להישאר תחרותי", אמר המנכ"ל והוסיף שלקנסות אין כמעט השפעה על מועדונים שלהם בעלים עשירים - כמו פריז סן ז'רמן ומנצ'סטר סיטי.

חוקי הפייר פליי נוסדו על ידי אופ"א במטרה למנוע מקבוצות להוציא יותר מכפי שהן מרוויחות. קבוצות שלאורך מספר עונות ההוצאות שלהן גבוהות מדי עלולות להיענש. "אבל העונש חייב להכאיב", הדגיש רומניגה. "קנסות לא משיגים דבר".

רומניגה, שכיהן כיו"ר איגוד המועדונים האירופיים עד החודש שעבר, אמר כי הוא בטוח שנשיא אופ"א אלכסנדר צ'פרין ינקוט בפעולות כדי לאכוף את החוקים. "יש לנו הזדמנות אם אופ"א אכן רצינית ותטיל עונשים מחמירים יותר".

אם הדבר לא יקרה, הזהיר רומניגה כי הבונדסליגה תיאלץ לשקול מחדש את חוק הבעלות 50+1, לפיו המועדון חייב לשלוט ב-50% ועוד 1 מהקבוצה, כך שלא תהיה ישות אחת עם רוב.

"אם חוקי הפייר פליי הפיננסי לא יאכפו ברצינות, ניאלץ לקיים דיון רציני בשאלה האם הקבוצות יכולות לשמור על כוח קבלת ההחלטות", אמר. "לדעתי אנחנו יכולים ליישם את חוק הבעלות בצורה טובה יותר כדי להעלות את הפוטנציאל הפיננסי של המועדונים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
כמה בורות בגרמניה כבר 10 שנים מחלקים הכנסות
יש בונוסים על מיקום ההבדל בין באיירן לשאר הקבוצות שמסחרית באיירן מס 1 בעולם במציאת ספונסרים מסחריים 24% נמכר לאאודי אדידס ואליאנס במטרה לממן את החוב עבור האצטדיון,מבחינה אבסולוטית באיירן מקום 5 בעולם וזאת בלי המענקים שמקבלים באמגליה או בארסה ריאל והם עד פי 5 ממנה ובלי אנפלציה במחירי הכרטיסים שניתן להשיג מנוי שנתי בפחות מ 200 יורו או כרטיס בודד בשוק החופשי ב 50 60 יורו באיירן מועדון בריא כלכלית ועם יתרות של מאות מליונים הטענה היא שהשייכים ואוליגרכים מתפרעים ללא פרופורציות
גל  |  22.01.18
1.
ממש הקוזאק הנגזל
באיירן השטלתה על מרבית מהכנסות הבונדסליגה - שולטת בגרמניה בצורה שאינה הגיונית - מחסלת בשיטתיות של גסטפו את התחרות מבית, הופכת את הליגה לתחנת מעבר בדרך ל8,000 אליפויות רצופות, והוא מתבכיין שהוא לא יכול לעשות את זה באירופה? חומד שלי - הפתרון לכל הבעיות של באיירן נמצא בידי באיירן! אם באיירן תוותר מרצונה על חלוקת ההכנסות הלא שיוויונית, אם יהיה קשה לבאיירן לזכות באליפות והליגה תהיה מעניינת, אני בטוח במיליון אחוז שיהיו יותר צופים, ועוגת ההכנסות של הליגה הזו תגדל, אבל בגלל שאין לבאיירן שום תכנון להתנתק מעטיני השלטון שיבוא בטענות רק לעצמו!
אוסי  |  17.10.17