אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברי קבוצת הרכישה יונייטד שרונה בחרו לממש את הקרקע: חברת בסר תנהל את הפרויקט צילום: תומי הרפז

חברי קבוצת הרכישה יונייטד שרונה בחרו לממש את הקרקע: חברת בסר תנהל את הפרויקט

בהצבעה שנערכה אמש בנוגע לעתיד הפרויקט החליטו 64% מהמצביעים על האפשרות של מימוש הקרקע; בהצבעה נוספת הוחלט כי חברת בסר תחליף את מנהלת המגורים

17.10.2017, 09:01 | דותן לוי
חברי קבוצת יונייטד שרונה החליטו אמש (ב') לממש את הקרקע במתחם שרונה בתל אביב, ובהחלטה נוספת קבעו כי מבין החלופות שהוצגו להם חברת בסר תהיה זו שתנהל את הפרויקט.

קראו עוד בכלכליסט

ההצבעה אתמול חולקה לשני חלקים: החלק הראשון של ההצבעה קבע האם חברי הקבוצה סבורים כי יש לממש את הקרקע כלומר להעביר את מלוא הסכום – 1.24 מיליארד שקל (בניכוי חלק הערבויות שכבר שולם) עד לסוף החודש לרשות מקרקעי ישראל. בנוגע להחלטה זו קבעו 243 מחברי הקבוצה כי יש לממש את הקרקע, לעומת 135 חברים שהצביעו נגד מימוש הקרקע. חלופה של אי מימוש הקרקע הייתה מובילה לחילוט הערבויות שהועברו עד כה למינהל ולהפסד של כ-300-500 אלף שקל לכל אחד מחברי הקבוצה.

הקרקע בה זכתה קבוצת הרכישה במכרז רשות מקרקעי ישראל, צילום: עמית שעל הקרקע בה זכתה קבוצת הרכישה במכרז רשות מקרקעי ישראל | צילום: עמית שעל הקרקע בה זכתה קבוצת הרכישה במכרז רשות מקרקעי ישראל, צילום: עמית שעל

לאחר שהסתיימה ההצבעה בנושא זה והוחלט על מימוש הקרקע, נדרשו החברים להצביע עבור אחת מהחברות שהציגו בפניהם שלשום את המתווה להמשך ניהול הפרויקט ואת האומדנים הכספיים לכך. האפשרויות בחלופה זו היו קבוצת חג'ג', קבוצת אביב, חברת בסר וכן מנהלת המגורים המנהלת כיום את הפרויקט, שהציעה מתווה מחודש להמשך הניהול. חברי הקבוצה בחרו כאמור בחברת בסר בבעלות נחשון קיוויתי לניהול הקבוצה ברוב של 1,202 נקודות אל מול 849 נקודות לקבוצת אביב, 585 נקודות לחג'ג' ורק 540 נקודות למנהלת המגורים.

ההצבעה בנוגע לעתיד הפרויקט הייתה קריטית בשלב זה היות שלקבוצה יש כיום חור תקציבי להשלמת הסכום הנדרש עבור רכישת הקרקע ולוח הזמנים הצפוף חייב צעדים מידיים. כבר כעת ברור כי כל אחד מחברי הקבוצה יידרש להוסיף סכום כסף משמעותי מעבר לסכום שבו נקבה מנהלת המגורים בעת גיוס החברים עד לקבלת מפתח הדירה. במצב זה סברו חלק מחברי הקבוצה כי מימוש הקרקע יגרום להם להוצאה משמעותית וחלקם אף טענו כי לא יוכלו לעמוד בכך.

הצעתה של בסר היא לקחת את הפרויקט בשלב זה ולקדם אותו עד לשלב הסיום תמורת סכום של כ-100 מיליון שקל עבור ניהול הפרויקט בלבד. על פי הערכות של חלק מחברי הקבוצה תידרש תוספת של כ-43% לכל אחד מהחברים שמוגדר כדור א', כלומר אלה שנכנסו לפרויקט בשלב המכרז. כעת, ועד למועד מימוש הקרקע ידרשו חברי הקבוצה לחתום על מסמכי ההלוואה שהם נאלצים לקחת מקרן ילין לפידות הדורשת כי עד ליום שני בשבוע הבא יחתמו לפחות 80% מחברי הקבוצה על מסמכי ההלוואה.

ממנהלת המגורים נמסר בתגובה: "אנו שמחים שהצלחנו למצוא פתרון איכותי עבור הרוכשים שיאפשר את מימוש הקרקע והפרויקט בצורה מיטבית. בתקופה הקרובה נרתם ונסייע על מנת שהמימוש יצליח וייצא לפועל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות