אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שטיינמץ לא, טל זילברשטיין כן: המשטרה אישרה ליועץ לצאת מהארץ צילום: יאיר שגיא

שטיינמץ לא, טל זילברשטיין כן: המשטרה אישרה ליועץ לצאת מהארץ

היועץ האסטרטגי החשוד ביחד עם המיליארדר בני שטיינמץ בעבירות של שוחד והלבנת הון יצא מהארץ לצורך עסקיו, באישור בית המשפט. בחודש שעבר ביקש שטיינמץ לבטל את צו עיכוב היציאה שהוצא לו אך נדחה, כך שתוקף הצו יהיה 360 יום

23.10.2017, 16:44 | זוהר שחר לוי

היועץ האסטרטגי טל זילברשטיין, החשוד ביחד עם המיליארדר בני שטיינמץ בעבירות של מתן שוחד לעובד זר והלבנת הון, יצא מהארץ באישור בית המשפט, לצורך עסקיו, וצפוי לחזור מחר (ג').

קראו עוד בכלכליסט

שטיינמץ, חברו לחשדות המשטרה, ביקש בחודש שעבר לבטל את צו עיכוב היציאה שהוצא לו, אך נדחה על ידי בית המשפט, כך שתוקף צו עיכוב היציאה יימשך 360 יום בסך הכל. זאת למרות שסנגוריו, עוה"ד רונן רוזנבלום ונתי שמחוני טענו כי מדובר ב"פגיעה בלתי מידתית" בשטיינמץ ובעסקיו, ולמרות סכום עתק ורכוש רב שתפסה המדינה ולטענתם יכול היה להבטיח את חזרתו לארץ.

כעת נראה כי דווקא במקרה של זילברשטיין נענתה המשטרה לבקשה והסכימה ליציאתו מהארץ.

מימין: טל זילברשטיין ובני שטיינמץ, צילום: יאיר שגיא מימין: טל זילברשטיין ובני שטיינמץ | צילום: יאיר שגיא מימין: טל זילברשטיין ובני שטיינמץ, צילום: יאיר שגיא

זילברשטיין ושטיינמץ נעצרו בחודש אוגוסט האחרון על ידי חוקרי להב 433 בחשד לעבירות שונות של מתן שוחד לעובד זר, מרמה והלבנת הון. זה היה מעצרו השני של שטיינמץ, שנעצר לראשונה בחודש דצמבר בחשד למתן שוחד לנשיא גינאה לשעבר, לנסנה קונטה ולאישתו בתמורה לקידום עסקי חברת הכרייה שבבעלותו BSGR.

חקירת המשטרה טוענת כי זילברשטיין סייע לשטיינמץ במתן כספי השוחד וכי הנפיק חשבוניות פיקטיביות שסייעו להסוות את הכספים. תחילה טען סנגורו של זילברשטיין כי מדובר במיליון שקל בלבד, אולם בחודש שעבר נחשף ב"כלכליסט" כי מדובר בהיקף עבירות גבוה יותר, מעל 4 מיליון שקל שנתפסו והועברו לקרן החילוט.

כעת, במסגרת עסקיו של זילברשטיין, הסכימו חוקרי המשטרה לאפשר לו לצאת מהארץ לתקופה של ארבעה ימים. זילברשטיין יצא מהארץ בסוף השבוע וצפוי לחזור כבר מחר. במסגרת נסיעתו הוא ישהה במונטנגרו, סרביה ואלבניה. נסיעתו אושרה על ידי בית המשפט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות