אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאמני מגה שולפים נשק לא קונבנציונלי במאבק על שכרם צילום: יריב כץ

נאמני מגה שולפים נשק לא קונבנציונלי במאבק על שכרם

שלושת נאמני מגה, רו"ח גבי טרבלסי, עו"ד אמיר ברטוב ועו"ד אודי גינדס פתחו במתקפה אישית נגד עו"ד רונן מטרי, המייצג את בנק הפועלים, והביאו דוגמא מתיק אחר שניהל מטרי שבו נטל לכאורה שכר טרחה המנוגד להוראת השופט

25.10.2017, 06:46 | ענת רואה

המאבק של שלושת נאמני מגה, רו"ח גבי טרבלסי, עו"ד אמיר ברטוב ועו"ד אודי גינדס, על שכר טרחה אסטרונומי של 153 מיליון שקל עולה מדרגה. שלשום (ב') נענה השופט אילן שילה לבקשת הבנק וחייב את הנאמנים לספק מיד שורת נתונים החסרה לכאורה בבקשת השכר שלהם. התגובה של הנאמנים לא איחרה להגיע, והיא כללה מתקפה אישית נגד עו"ד רונן מטרי, המייצג את בנק הפועלים, שהפך לאגרסיבי ביותר בקרב נגד שכר הטרחה העצום שדורשים השלושה.

קראו עוד בכלכליסט

מימין נאמני מגה גבי טרבלסי אודי גינדס ואמיר ברטוב, צילום: יריב כץ מימין נאמני מגה גבי טרבלסי אודי גינדס ואמיר ברטוב | צילום: יריב כץ מימין נאמני מגה גבי טרבלסי אודי גינדס ואמיר ברטוב, צילום: יריב כץ

על פני 26 עמודים מביאים הנאמנים דוגמה מתיק אחר שניהל מטרי (אקסטרא פלסטיק), שבו נטל לכאורה שכר טרחה המנוגד להוראות השופט. טענות הנאמנים נגד מטרי הוגשו לשופט אף שהוא הורה להם בפעם השנייה להגיש לו את הנתונים "ללא טענות". עו"ד מטרי מסר בתגובה: "השכר בתיק אקסטרא פלסטיק היה לפי חלוקה נטו. ניתן פירוט מלא וכל הנושים כמו גם הכנ"ר ובית המשפט סברו שהוא נכון ומוצדק. מפליא שלהצדקת שכרם הבעייתי משתמשים הנאמנים דווקא בבקשת שכר שעמדה על פחות מ־1% מהשכר המבוקש על ידם".

מבדיקת "כלכליסט" עולה שהנאמנים לא ביקשו מבית המשפט להתיר להם לגבות כעת את מלוא 153 מיליון השקלים, אלא רק 15% מתוך כל סכום שמחולק בפועל לנושים בהדרגה עד לתקרה של 153 מיליון שקל. נוסף על כך טוענים הנאמנים כי הסכום הכולל של תביעות החוב שאושרו על ידם עומד על 1.28 מיליארד שקל. אין בחומר הנוסף פירוט לגבי טיבן של תביעות חוב בהיקף של כחצי מיליארד שקל, אין פירוט על הוצאות הנאמנים (למשל יועצי התקשורת), ואין, כמקובל, חותמת של רואה חשבון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות