אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Tonight: ה"שדכן החרדי" של אפליקציות הדייטינג

Tonight: ה"שדכן החרדי" של אפליקציות הדייטינג

בעוד אפליקציות כטינדר מתמקדות בהיכרויות אגביות ושירותים כ-OKCupid מצריכים התעסקות רבה בפרופיל, אפליקציה אמריקאית חדשה שמה דגש על פגישה ולא על צ'ט אינסופי. הסוד שלה: התמקדות בדייט ולא ב-Match

29.10.2017, 21:25 | שירות כלכליסט

איזו אפליקציית דייטינג היא הטובה ביותר? תלוי מה אתם מחפשים. יש שטוענים טינדר מתאימה רק למין מזדמן (היא לא, במיוחד בישראל), ש-OKCupid מצריכה יותר מדי התעסקות בפרופיל ומילוי שאלונים ושהאחרות פשוט מובילות להתכתבויות ארוכות שאינן מגיעות לפגישה בפועל.

קראו עוד בכלכליסט

אפליקציה אמריקאית חדשה בשם Tonight מבטיחה שינוי מרענן: אין צ'ט ושטויות, רק דייטים בתכל'ס. השיטה שלה שונה מהותית משל אפליקציות היכרויות אחרות, אך תואמת בדיוק לשיטה שמוכרת היטב בישראל: השדכן החרדי.

אפליקציית טונייט אפליקציית טונייט אפליקציית טונייט

הרעיון הוא להביא אנשים פשוט להיפגש, ואז להחליט עד כמה הם מתאימים או האם יש להם עתיד משותף. כשמשתמש נרשם לאפליקציה, הוא נדרש למלא את כל הפרטים הקלאסיים - גיל, מקצוע, תחומי עניין ודברים שהוא אוהב לעשות. מכאן, עוברים ישר לעניין: איזה סוג של בני זוג הוא מחפש, ואיזה סוג של מקומות מתאימים עבורו לפגישה (פאבים, מועדונים, בתי קפה וכולי).

קודם כל פגישה, אחר כך השאר קודם כל פגישה, אחר כך השאר קודם כל פגישה, אחר כך השאר

אם שני משתמשים הביעו עניין זה בזה, מיד תציג להם האפליקציה מקומות שבהם אפשר להיפגש. כדי לא ליצור מצב שבו משתמש קובע דייט ומבריז, מפעילים את "מצב הדייט" רק בשעה שש בערב, כמה שעות לפני שהוא יוצא לפועל ואם מישהו לא יגיע, יירד הדירוג שלו באתר. אם הוא יתגלה כמבריז סדרתי, יועף המשתמש לצמיתות. החיבור בשש בערב יוכל, מקווים ב-Tonight, להרחיק משתמשים שיכורים שרק מחפשים מין מזדמן - כפי שקורה באפליקציות אחרות (אלא אם כן מדובר במישהו שנוהג להשתכר מאוד מוקדם - לא מועמד מוביל לדייטים).

דייטינג מבוסס מיקום, עם טוויסט דייטינג מבוסס מיקום, עם טוויסט דייטינג מבוסס מיקום, עם טוויסט

גם הממשק שונה משל קיופיד, טינדר והאחרות: במקום סווייפים ימינה ושמאלה, מגולל המשתמש בין תמונות מועמדים ומועמדות לדייט. "הדבר הכי חשוב עבורנו הוא שיעור הדייטים המוצלחים", אמרה מייסדת החברה, איב פיטרס, ל-TechCrunch. בעתיד, צפויה Tonight להתממשק לשירותים משלימים לדייט מוצלח - כמו למשל, מוניות ליפט.

בשלב זה, זמינה Tonight רק לאייפון ורק בארצות הברית. היא צפויה להגיע לשווקים נוספים, שכן יש ביקוש עצום לאפליקציות היכרויות למיניהן - במיוחד כאלו שמצליחות להציג חידושים לשוק העמוס והתוסס הזה. אפילו אם זה חידוש שנשען על עקרון בן מאות ואלפי שנים.

גישת ה"קודם דייט, אחר כך השאר" השדכנית היא מעניינת - ויהיה נחמד אם אפליקציות היכרויות אחרות ישכללו אותה. למשל, אפליקציה שבה החברים של המשתמש הם אלה שיבחרו עבורו דייט ומקום להיפגש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות