אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

INSPIRE

"דברים מסרטי מדע בדיוני הופכים למציאות בעולם הרפואה"

פרופ' זאב זלבסקי מאוניברסיטת בר אילן סיפר בוועידת הדיגיטל והמובייל של כלכליסט על חיישן אופטי שהוא ועמיתיו מפתחים, שיותקן על טלפון חכם ויסייע לחולים לנטר את מצבם הבריאותי בכל מקום

30.10.2017, 10:52 | נורית קדוש

"דברים שהכרנו מסרטי מדע בדיוני, כמו כלי שסורק אותות חיים בכוכבים, הופכים להיות מציאותיים". כך אמר פרופ' זאב זלבסקי, סמנכ"ל טכנולוגיות ב-ContinUse Biometrics בנאומו הבוקר (ב') בוועידת הדיגיטל והמובייל של "כלכליסט", בשיתוף בנק הפועלים ומכון היצוא.

קראו עוד בכלכליסט

"אני איש סגל באוניברסיטת בר אילן ועלה רעיון באוניברסיטה, שבעקבותיו התחלנו מחקר, מצאנו לדרך לגייס כסף והיום זה הופך למסע של עשור מאז התחלת הדרך", הסביר פרופ׳ זלבסקי את הרעיון מאחורי Digital Health.

פרופ פרופ' זאב זלבסקי | צילום: עמית שעל פרופ

"פיתחנו טכנולוגיה של סנסור אופטי שמאפשר לחוש הרבה פרנטרים רפואיים בו זמנית. כולם מכירים מדידות של לחץ דם, פעימות לב ועוד, אבל אנחנו פיתחנו סנסור קטן שהדיוק שלו לא תלוי מרחק וככזה, הוא יכול למדוד אותות חיים בפרמטרים אחרים".

לדברי פרופ׳ זלבסקי, הטכנולוגיה האמורה, יכולה להוריד מהעומס הרב שיש בישראל על שירותי הרפואה. "ניתן באמצעות הטכנולוגיה הזאת לאפשר לאנשים לנטר את עצמם בבית. הבעיה העיקרית של שירותי רפואה, היא הקושי לתת את אותו שירות לציבור ברגע שהוא זקוק לו ולכן אם אפשר לנטר מצב רפואי בבית, תוך שימוש בכל הפרמטרים של נוחות ניידות ורכיב יחיד שמודד הכול - זה יכול להיות מאוד שימושי".

הטכנולוגיה המובנית ברכיב שמורכב בטלפון חכם תצא לשוק ברבעון ראשון 2018 ותאפשר לחוש פרמטרים ללא תלות בסביבה, כל שגם אם האדם נמצא בתנועה, זז, מזיע או קופץ, המדידה תתקיים. פרופ׳ זלבסקי מסביר כי הדבר מתאפשר בזכות מדידת ננו תנועתיות של מי שעומד מול הסנסור הכולל לייזר, שמייצר תבנית אקראית שמשתנה בצורה שקשורה לתנועתיות. "אם חשים את השינוי בתנועתיות, אפשר לקשר אותו למדדי בריאות. זאת פלטרפומה טכנולוגית שמתאימה להשגחה ביתית, אבל מותאמת גם לרכב חכם וניתן לעשות בה שימוש גם לצורך בדיקת סדקים ושברים במבנים, לניטור איכות מזון, חקלאות ועוד".

"אנחנו מייצרים את הפלטפרומה שכוללת חומרה ותוכנה ויוצרים קשר עם חברות בשוק שאחראיות לשיווק וההפצה ללקוחות השונים. הטכנולוגיה הייחודית הזאת השלימה את כל המעגלים ומגיעה אחרי עשור לבשלות מוצרית ויכולה להביא יתרונות לבריאות דיגיטלית, ללא תלות במיקום של האדם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות