אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בכירה באינטל מציגה: במה תשקיע החברה בשנים הבאות?

קרין אייבשיץ-סגל, מנכ"לית מרכזי הפיתוח של ענקית השבבים בישראל, סקרה את התחומים המרכזיים עבור החברה. בין היתר, מתוכננת פעילות מואצת בתחומי התקשורת החכמה שתייעל את העברת הדאטה וחומרה ייעודית לבינה מלאכותית

30.10.2017, 12:25 | ענת דניאלי

"אנו מסתכלים על עתיד שיש בו אלפי עננים, מיליוני שירותים ומיליארדי מכשירים שמדברים אחד עם השני כל הזמן״, אמרה קרין אייבשיץ-סגל, סמנכ”לית באינטל העולמית ומנכ”לית מרכזי הפיתוח של אינטל בישראל, במסגרת ועידת הדיגיטל והמובייל של "כלכליסט" בשיתוף בנק הפועלים ומכון היצוא.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי אייבשיץ-סגל, ״העתיד הזה ממש פה מעבר לפינה. בזמן שאנו צובעים עתיד בצבעי חדשנות אני גאה שבזמן זה יש לנו אלפי עובדים ב-4 מרכזי הפיתוח בישראל שעובדים על הדור הבא של המעבדים, טכנולוגיות 5G, צ׳יפ לצורכי אימון לבינה מלאכותית וכלי רכב אוטונומיים״.

קרין אייבשיץ-סגל, צילום: עמית שעל קרין אייבשיץ-סגל | צילום: עמית שעל קרין אייבשיץ-סגל, צילום: עמית שעל

לדבריה, ההשקעות וההימורים העתידים שאינטל מתמקדת בהם נוגעים במספר תחומים. ״נתחיל בנושא נהיגה אוטונומית – הרכישה של מובילאיי, אשר מראה כיצד אינטל משקיעה מקצה לקצה בתחום רכבים אוטונומיים מהטכנולוגיה עצמה ועד הענן. במצב של מזג האוויר קשה, תנועת הרכבים מסביב ובשילוב המפות הרכב האוטונומי ׳יקח׳ החלטה בזמן אמת מה לעשות. אנו גם פועלים בנושא האינטרנט במהירות של 5 גיגה-בייט שהיא הטכנולוגיה הבאה שתאפשר העברת נתונים מהירה הרבה יותר ובכמויות גדולות כשאני היום משתמשים ב-4G".

״עד 2020 משתמש יגיע לממוצע של 1.5 גיגה-בייט נתונים ליום. הרכב האוטונומי יגיע ל-4 טרה-בייט ביום אחד – זאת בדומה למטוס. כל מפעל חכם יגיע למיליון גיגה נתונים ביום. גם ספקי הווידאו שכולם משתמשים בהם יגיעו לכדי 750 מיליון גיגה-בייט נתונים ביום. רק לצורך המחשה סרט אחד שסבתא רואה בבית מגיע לכדי 1.5 גיגה-בייט. בתחום החישה אנו רואים יותר ויותר התפתחות בתחום האודיו. כך למשל אני מקליטה יותר בטלפון הודעות מאשר לכתוב. וככה ישנם יותר ויותר מנגנוני חישה שנכנסים לתחומי הטכנולוגיה. ככל שיש יותר דאטה וכמויות מידע יש צורך ביכולות חישוב רבות יותר ושצורכות פחות אנרגיה״.

"הגענו למצב בו מיליארדים של מחשבים מחוברים לאלפי עננים, ולצורך כך צריך חיבור טוב יותר. אבל איך נחבר ונעביר כאלה כמויות של נתונים בקצב מהיר? ואיך נחקה את המוח האנושי? וכיצד מחשב יכול לקחת כמויות נתונים אדירות ולעבדם בזמן אמת ועם הזמן אף להחליף את הקוגניציה? אינטל עוסקת בכל אחד מהתחומים הללו ואנו שחקנים מרכזים במגרש הזה״.

לצורך ההמחשה של התקדמות הטכנולוגיה והצורך להתמודד עם כמויות הדאטה סיפרה אייבשיץ-סגל ״בדרך לכאן (ת״א - ע"ד) מחיפה הבוקר חשבתי לעצמי איך אמחיש את היקף וגודל מהפכת הדאטה שמדובר עליה ודובר עליה עוד לפני. ביום שבת קפצתי עם בעלי והילדים לבקר את סבתא של בעלי והיא בת 96. כמו שאתם מדמיינים לעצמכם ביתה עוצב לפני 60 שנה עם ספות עתיקות ישנות ושידות עץ שהביאה מרומניה שעלתה לארץ. בעת שביקרנו אצלה הבנו שהבית שלה מלא באביזרים חכמים".

"על השידה החומה מותקנות מצלמות לוודא שהכל בסדר במהלך היום. על הספה מהקטיפה המיושנת יש טאבלט ויש כמובן וויפיי נגיש שהיא תוכל לגלוש בבית. יש גם כפתור מצוקה למוקד רפואי למקרה שיקרה משהו. למטפלת שרוצה לשמור על הקשר עם המשפחה יש סמארטפון בו היא משתמשת כל היום. בעת שהיינו שם הילדים שלי צחקו שלסבתא רבא יש ׳יותר מוצרים חדשניים׳ מאשר לנו בבית. ניתן לראות איך אנחנו מגיעים ליותר ויותר מכשירים טכנולוגיים בבתים. תוך שהממוצע במדינות המפותחות עומד על 20 מכשירים מחוברים בכל בית״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות