אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מי מממן את הציוצים נגד אירוח המונדיאל בקטאר? צילום: איי פי

מי מממן את הציוצים נגד אירוח המונדיאל בקטאר?

ציוצים עם מסרים ברורים נגד אירוח המונדיאל בקטאר התחילו להופיע בפיד הטוויטר שלכם. לתופעה אין קשר לאתר או לחברה, אבל ברור שמישהו משלם לטוויטר עבור ההתקפות האנונימיות האלה על קטאר

01.11.2017, 14:36 | שירות כלכליסט

ציוצים עם מסרים ברורים נגד אירוח המונדיאל בקטאר התחילו להופיע בפיד הטוויטר שלכם. לציוצים אין קשר לאתר או לחברה, אבל ברור שמישהו משלם לטוויטר עבור ההתקפות האנונימיות האלה על קטאר - זאת מאחר שהציוצים הללו מקודמים.

דברים אלו קורים כשברקע אנשי הרשת החברתית צריכים להעיד בפני ועדה חוקרת של הקונגרס האמריקאי בקשר לפרסום פוליטי ברשת החברתית במהלך קמפיין הבחירות בארה"ב ב-2016. הקונגרס בודק עד כמה הרוסים השפיעו על פרסומים בטוויטר ובפייסבוק.

קראו עוד בכלכליסט

דוגמה לציוץ מקודם של QatarExposed: "למה המדינה העשירה בעולם תומכת בטרור?". הציוצים מלווים בתמונות ובסרטונים של המשחק בין גרמניה לצרפת בפריז, נובמבר 2015 - שהיה מטרה למחבלים מתאבדים. הקריין בסרטון אומר: "מימון וקידום קיצוניות זו מדיניות של קטאר." , צילום: איי פי דוגמה לציוץ מקודם של QatarExposed: "למה המדינה העשירה בעולם תומכת בטרור?". הציוצים מלווים בתמונות ובסרטונים של המשחק בין גרמניה לצרפת בפריז, נובמבר 2015 - שהיה מטרה למחבלים מתאבדים. הקריין בסרטון אומר: "מימון וקידום קיצוניות זו מדיניות של קטאר." | צילום: איי פי דוגמה לציוץ מקודם של QatarExposed: "למה המדינה העשירה בעולם תומכת בטרור?". הציוצים מלווים בתמונות ובסרטונים של המשחק בין גרמניה לצרפת בפריז, נובמבר 2015 - שהיה מטרה למחבלים מתאבדים. הקריין בסרטון אומר: "מימון וקידום קיצוניות זו מדיניות של קטאר." , צילום: איי פי

על פי החשדות העיקריים, מי שמממנות את הציוצים שתוקפים את קטאר הן בחריין, מצרים, ערב הסעודית ואיחוד האמירויות, שניתקו קשרים דיפלומטיים עם קטאר בעקבות יחסיה עם איראן והאשמות שהנסיכות תומכת באיסלמיסטיים קיצוניים.

דוגמה לציוץ מקודם של QatarExposed: "למה המדינה העשירה בעולם תומכת בטרור?". הציוצים מלווים בתמונות ובסרטונים של המשחק בין גרמניה לצרפת בפריז, נובמבר 2015 - שהיה מטרה למחבלים מתאבדים. הקריין בסרטון אומר: "מימון וקידום קיצוניות זו מדיניות של קטאר."

ציוצים דומים מגיעים גם מהמשתמש KickQatarOut שמזהיר: "מותם של אלפי עבדים בקטאר זו שחיתות מביכה. היא תחסל את הכדורגל הבינלאומי עבור מדינה אחת".

עלה החשד שהציוצים ממומנים על ידי SAPRAC, קבוצת לוביסטים סעודים באמריקה, בעלי חוזה עם בחריין שמטרתו לייצר תוכן נגד מדינות אוייבות במזרח התיכון. SAPRAC ציינו בפני AP שהם לא מאחורי הקמפיין.

בקטאר סירבו להגיב על הציוצים. חברת טוויטר גם כן לא הגיבה לנושא. אך ציינה שהיא מתכננת להקים "מרכז שקיפות שיאפשר לכולם לראות מי מפרסם מה בטוויטר".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות