אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צוקרברג: לתכונת ה-Stories יש 300 מיליון משתמשים ביום

צוקרברג: לתכונת ה-Stories יש 300 מיליון משתמשים ביום

מנכ"ל פייסבוק טען ששיעור השימוש בתכונת הסיפורים שבראש העמוד, אותה העתיקה החברה מסנאפצ'ט, נוסק במהירות באינסטגרם. לעומת זאת, למשתמשי ווטסאפ ואפליקציית פייסבוק עצמה אין עניין בסטוריז

02.11.2017, 14:23 | יואב סטולר

מנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, חשף נתונים עדכניים אודות היקף השימוש בתכונת ה-Stories שהועתקה מסנאפצ'ט אל אינסטגרם.

קראו עוד בכלכליסט

לפי מייסד ענקית המדיה החברתית, מדי יום נספרים כ-250 מיליון משתמשים ייחודים בשירות הסטוריז באינסטגרם וכ-50 מיליון בווטסאפ. בסנאפצ'ט, לעומת זאת, מפורסמים כ-173 מיליון משתמשים יומיים בתכונה האמורה.

תכונת הסטוריז באינסטגרם תכונת הסטוריז באינסטגרם תכונת הסטוריז באינסטגרם

אינסטגרם פרסמה באוגוסט האחרון נתוני שימוש בתכונה, וטענה כי היא תרמה משמעותית לזמן השימוש הממוצע באפליקציה - נתון שמשפיע על עלויות הפרסום. למשל, משתמשים מתחת לגיל 25 נוהגים לבלות בממוצע 32 דקות ביום באינסטגרם, בעוד משתמשים מעל גיל 25 מסתפקים ב-24 דקות.  

בעוד התכונה קצרה הצלחה באינסטגרם, הטמעתה בווטסאפ ובאפליקציית פייסבוק נחשבת לכישלון: מרבית המשתמשים כלל לא נענו לחידוש של פייסבוק ובחרו שלא להשתמש בו. בעקבות הדשדוש בקצב האימוץ של הסטוריז, איפשרה פייסבוק לפרסם את הסטוריז מאינסטגרם גם ישירות באפליקציה שלה, מה שנגד את מדיניות ההפרדה בה נקטה לפני כן.

הסטוריז אינה התכונה היחידה שהעתיקה פייסבוק מסנאפצ'ט: גם יכולת הפילטרים לתמונות, שמוסיפים אלמנטים גרפיים לפני המשתמש, חוקתה. תכונות אחרות כגון בניית אווטאר אישי ומפה המציגה את מיקום חברי המשתמש עדיין לא הועתקו מסנאפצ'ט. יש לקוות שפייסבוק תצמיח תכונות מקוריות משלה, כדי לספק קצת יותר ערך ל-2 מיליארד המשתמשים שלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות