אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההנפקה של רדהיל הבהילה את המשקיעים והמניה קרסה בבורסת ת"א צילום: בלומברג

ההנפקה של רדהיל הבהילה את המשקיעים והמניה קרסה בבורסת ת"א

רדהיל יצאה להנפקה במחיר של 5.5 דולר למניה, שליש ממחיר בהנפקה ב־2015. המניה צנחה ב־29% באחוזת בית אחרי עצירת מסחר

08.11.2017, 19:17 | דרור רייך

הצורך של רדהילבמזומנים שלח היום (ד') את מניית החברה הדואלית לירידות של 29% בבורסה בתל אביב. חברת הביו־פרמצבטיקה הישראלית הודיעה אתמול כי תגייס 22.5 מיליון דולר באמצעות 4.09 מיליון ADS, המשקפים חבילה של 10 מניות רגילות של החברה במחיר של 5.5 דולר.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול נסגרה מניית החברה במחיר של 7.5 דולר, כך שהירידה החדה עם פתיחת המסחר בארה"ב משקפת בדיוק את הדיסקאונט שבה החתמים קנטור פיצג'רלד ונומורה בחרו להנפיק. לחתמים, ניתנה גם האפשרות לרכוש עוד 613 אלף ADS במחיר זה ל־30 יום. ההנפקה צפויה להיסגר ב־13 בנובמבר.

היום בבוקר הכריזה הבורסה בתל אביב על עצירת המסחר במניית רדהיל עד שזו תבהיר את תמחור ה־ADS בהנפקה. המסחר במניה חודש רק ב־16:30 ומחיר המניה צנח מיד ב־29% לעומת מחירה אתמול, לשווי של 332 מיליון במחזור מסחר חריג של 29 מיליון שקל.

זהו לא הגיוס הראשון של החברה, שהנפיקה כבר שלוש פעמים, ובכל פעם במחיר יורד של המניה. ביולי 2015 גייסה רדהיל 40 מיליון דולר בהנפקה של 2.5 מיליון מניות במחיר של 16.25 דולר למניה. בדצמבר 2016 היא גייסה 38 מיליון דולר בהנפקה של אותה כמות מניות ובמחיר של 10.25 דולר למניה, ואילו כעת, כאמור היא מנפיקה 4.09 מיליון מניות במחיר של 5.5 דולר בלבד, למניה. על פי רדהיל בכוונתה להשתמש בתמורת ההנפקה לצורכי פיתוח קליני, רכישות פוטנציאליות, תמיכה בפעילות מסחור וצרכים כלליים.

פארמה , צילום: בלומברג פארמה | צילום: בלומברג פארמה , צילום: בלומברג

רדהיל מתמקדת בפיתוח ומסחור תרופות אוראליות, מבוססות מולקולות קטנות ומוגנות פטנט, בשלבי פיתוח קליניים מתקדמים לטיפול ומחלות הקשורות לדרכי העיכול ובמחלות דלקתיות. בתחילת אוקטובר פרסמה החברה דיווח מאכזב בנוגע לתרופת BEKINDA במינון של 24 מ"ג לטיפול במחלות של דרכי העיכול. חרף הצלחה בניסוי שלב 3 ביוני, רדהיל התבקשה על ידי מנהל המזון והתרופות בארצות הברית (FDA) לבצע ניסוי שלב 3 נוסף (confirmatory), כדי לתמוך בבקשת אישור התרופה לשיווק בארה"ב. במקביל דיווחה החברה על תוצאות חיוביות בניסוי שלב 2 של ה־BEKINDA במינון 12 מ"ג לחולים בתסמונת המעי הרגיז המלווה בשלשול. בכוונת רדהיל לפעול לעריכת ניסויים קליניים שלב 3 במוצר זה והיא מתכננת להיפגש עם ה־FDA בתחילת 2018 על מנת לדון במסלול לאישור שיווק פוטנציאלי בארה"ב.

כמו כן, דיווחה החברה על האצת לוח הזמנים המתוכנן עבור ניסוי שלב 3 הראשון עם RHB־104 לטיפול במחלת הקרוהן, באמצעות הפחתת מספר החולים שבכוונתה לגייס לניסוי מ־ 410 לכ־ 325. כתוצאה מהפחתת מספר החולים תקוצר תכנית הפיתוח עבור RHB־104 בשנה, ורדהיל משערת כי השינוי יוביל לחסכון בעלויות של כ־ 14 מיליון דולר. השלמת גיוס החולים לניסוי זה צפויה להסתיים החודש ותוצאות ראשוניות צפויות באמצע 2018.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות