אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו עומת עם עדות עד המדינה ארי הרו: "חוזר ואומר - לא יהיה כלום" צילום: אי פי איי

נתניהו עומת עם עדות עד המדינה ארי הרו: "חוזר ואומר - לא יהיה כלום"

חקירת ראש הממשלה במעונו בירושלים נמשכה יותר מארבע שעות. צוות החוקרים, בראשות מפקד יאח"ה תת-ניצב כורש ברנור, עימת את נתניהו לראשונה עם עדות ארי הרו. נתניהו צייץ לאחר החקירה: "אני חוזר ואומר לכם גם הערב בביטחון מוחלט: לא יהיה כלום - כי לא היה כלום!"

09.11.2017, 23:23 | טובה צימוקי ואלי סניור

אחרי יותר מארבע שעות הסתיימה חקירת ראש הממשלה בנימין נתניהו במעונו בירושלים. זו החקירה החמישית של נתניהו בפרשות שבהן הוא חשוד בשוחד - ולראשונה מאז חתם ראש הסגל לשעבר בלשכתו, ארי הרו, על הסכם עד מדינה. נתניהו צייץ לאחר החקירה: "אני חוזר ואומר לכם גם הערב בביטחון מוחלט: לא יהיה כלום - כי לא היה כלום!".

 

קראו עוד בכלכליסט

 

מפקד היחידה הארצית לחקירות הונאה, תת-ניצב כורש ברנור, הוא שעמד בראש צוות החוקרים שהגיעו למעון הרשמי בבלפור והוא זה שניהל את החקירה. לראשונה עומת נתניהו עם עדותו של עד המדינה ארי הרו והחוקרים גם הטיחו בו את החשדות שעלו מחקירתו האחרונה של איש העסקים ארנון מילצ'ן. החוקרים חקרו את נתניהו באזהרה בחשד לעבירת שוחד שמבוססת בעיקר על עדותו של מילצ'ן שהתחזקה בעדותו של הרו. נתניהו דבק בגרסה כי מדובר במתנות שקיבל בין חברים וכי מעולם לא התכוון לתת תמורה למתנות שקיבל.

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן יקבלו בימים הקרובים את תמלילי חקירתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו כדי לקבל החלטות לגבי המשך החקירה. בשבועיים האחרונים, למעט בימי שהותו בביקור רישמי בבריטניה, נועץ נתניהו כמה פעמים עם פרקליטיו, עורכי הדין יעקב וינרוט ועמית חדד, לגבי גרסתו בחקירה. בפנים עמדו כמה תרחישים על אודות מה שיישאל: המתנות שקיבל מאיש העסקים ארנון מילצ'ן והתמורה לכאורה - סיוע בסידור הוויזה למילצ'ן בארצות הברית ופעילותו בערוץ עשר.

נתניהו. ייחקר בפעם החמישית
נתניהו. ייחקר בפעם החמישית צילום: איי פי

אמנון אברמוביץ' דיווח בחדשות 2 כי נתניהו תודרך להתייחס בחקירתו לעדויות של ארנון מילצ'ן כאל עדויות של עד מדינה.

נתניהו, כך לפי הדיווח בחדשות 2, סיפר לחוקרים על חברות אמיתית ארוכת שנים ורציפה שבמסגרתה הוא קיבל מתנות לגיטימיות. גרסתו היא סיוע למילצ'ן רק בגלל תרומתו לביטחון ישראל, כפי שעזר לראש המוסד לשעבר מאיר דגן ז"ל, אף שהיה יריבו, כאשר נאבק בסרטן ונדרש לעבור השתלת כבד בבלרוס. מילצ'ן העיד שהנטל הכלכלי היה כבד עליו עד מאוד כך שהוא נאלץ לגייס תורמים ונותני מתנות נוספים.

לגבי הסיוע לכאורה למילצ'ן בעניין ערוץ עשר, גרסת נתניהו היא שהעדיף את לן בלווטניק על אילן שילוח כי "רצה שהערוץ יוחזק בידי גורם אוהד ולא גורם עוין", ולא בגלל עשרה מיליון שקלים שהרוויח לכאורה מילצ'ן מהעסקה. לגבי קבלת מתנות מחברים אחרים - גרסת נתניהו היא שמדובר בדבר לגיטימי בין חברים.

לגבי תיק 2000, השיחות עם נוני מוזס, ינסו החוקרים לבודד עסקה כלכלית. בשעתו דווח כי מוזס אמר לנתניהו באחת השיחות כי "בבחירות 2009 הסתדרנו מצוין, אתה שכחת?". לפי ערוץ 2, החוקרים מנסים לבודד ולראות אם הייתה עסקה ב-2009.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות