אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההתרחבות מתחום הגרפיקה השתלמה: אנווידיה סיימה רבעון מצוין צילום: nvidia

ההתרחבות מתחום הגרפיקה השתלמה: אנווידיה סיימה רבעון מצוין

ענקית כרטיסי המסך, שנכנסה בשנים האחרונות לתחומים כנהיגה אוטונומית, בינה מלאכותית וחומרה לכריית ביטקוין רשמה צמיחה של 32% בהכנסות ו-55% ברווחים ביחס לרבעון המקביל אשתקד

12.11.2017, 18:03 | יואב סטולר
מניותיה של אנuוידיה הגיעו ביום ו' האחרון למחיר שיא של 218.09 דולר למניה, אחרי דו"ח רבעוני מוצלח במיוחד. לפי הנתונים ששחררה ענקית השבבים, ההכנסות עלו לכדי 2.64 מיליארד דולר - זינוק של 32% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, והרווחים קפצו ב-55% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד והגיעו ל-838 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

אנווידיה, שמוכרת בעיקר מתחום המעבדים הגרפיים לשוק הגיימינג, התרחבה בשנים האחרונות לתחומים נוספים. כנהיגה אוטונומית, חומרה לכריית מטבעות דיגיטליים במסגרת טכנולוגיית ICO, בינה מלאכותית וערים חכמות.

מעבד אנווידיה , צילום: nvidia מעבד אנווידיה | צילום: nvidia מעבד אנווידיה , צילום: nvidia

החברה, שמציגה עלייה מתמדת בשנים האחרונות, דיווחה כי מצאה בשוק מרכזי המידע מקור הכנסות עם הכנסות של 501 מיליון דולר. זאת, על רקע הגידול בביקוש למעבדים גרפיים בחוות השרתים בכלל וחברות הענן בפרט. מנכ"ל החברה, ג'נסן הואנג, התייחס לעלייה בהכנסות מתחום מרכזי הנתונים ואמר שהוא "חושב שזו רק ההתחלה".

במהלך השנה האחרונה עלו מניותיה של אנויודיה ביותר מ-190%, מה שמציב אותה ככוכבת בעלת הביצועים הטובים ביותר בדירוג ה-S&P 500. כמו כן, זו אנווידיה גייסה דיבידנד של 7% המעניק 15 סנט למניה ובכוונתה להחזיר 1.25 מיליארד דולר לבעלי המניות במהלך השנה הפיסקלית הבאה. עם זאת, על פי תחזיות האנליסטים בשנה הקרובה (עד הרבעון השלישי בשנה הבאה) תחול האטה בקצב הצמיחה של החברה וזו תעמוד על גידול של אחוז דו-ספרתי בהכנסות וברווחים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות