אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: פריז סן ז'רמן חייבת למצוא 80 מיליון יורו כדי לעמוד בדרישות הפייר פליי הפיננסי צילום: איי אף פי

דיווח: פריז סן ז'רמן חייבת למצוא 80 מיליון יורו כדי לעמוד בדרישות הפייר פליי הפיננסי

אתר RMC ספורט חשף את פרטי החקירה שערכה אופ"א בנוגע לעמידת המועדון הצרפתי בחוקי הפייר פליי ולמסע ההוצאות שלו בחלון ההעברות בקיץ

14.11.2017, 16:54 | שירות כלכליסט
פריז סן ז'רמן חייבת למצוא 80 מיליון יורו כדי לעמוד בדרישות הפייר פליי הפיננסי.

קראו עוד בכלכליסט

בכירי המועדון ערכו בתחילת אוקטובר מצגת מפורטת לנציגי אופ"א, בתגובה לחקירה שבה פצח הארגון בספטמבר. לפי הדיווחים, באופ"א התרשמו מהמצגת, והרעיונות שהעלתה הקבוצה, בראשם מכירת שחקנים בחלון ההעברות הבא. השמות הבולטים הם לוקאס מורה ואנחל די מריה., צילום: איי אף פי בכירי המועדון ערכו בתחילת אוקטובר מצגת מפורטת לנציגי אופ"א, בתגובה לחקירה שבה פצח הארגון בספטמבר. לפי הדיווחים, באופ"א התרשמו מהמצגת, והרעיונות שהעלתה הקבוצה, בראשם מכירת שחקנים בחלון ההעברות הבא. השמות הבולטים הם לוקאס מורה ואנחל די מריה. | צילום: איי אף פי בכירי המועדון ערכו בתחילת אוקטובר מצגת מפורטת לנציגי אופ"א, בתגובה לחקירה שבה פצח הארגון בספטמבר. לפי הדיווחים, באופ"א התרשמו מהמצגת, והרעיונות שהעלתה הקבוצה, בראשם מכירת שחקנים בחלון ההעברות הבא. השמות הבולטים הם לוקאס מורה ואנחל די מריה., צילום: איי אף פי

אתר RMC ספורט חשף את הפרטים של החקירה שערכה אופ"א בנוגע לעמידת המועדון הצרפתי בחוקי הפייר פליי ולמסע ההוצאות שלו בחלון ההעברות בקיץ.

לפי החישובים, כאמור, חסרים לפריז 80 מיליון יורו כדי לעמוד בחוקים. סכום משמעותי שמדאיג את אופ"א, אך למועדון יש כבר אסטרטגיה להרוויח את הכסף החסר.

בכירי המועדון ערכו בתחילת אוקטובר מצגת מפורטת לנציגי אופ"א, בתגובה לחקירה שבה פצח הארגון בספטמבר. לפי הדיווחים, באופ"א התרשמו מהמצגת, והרעיונות שהעלתה הקבוצה, בראשם מכירת שחקנים בחלון ההעברות הבא. השמות הבולטים הם לוקאס מורה ואנחל די מריה.

ואולם באופ"א הזהירו את המועדון שהמכירות הללו לא יספיקו. הקבוצה נדרשת לטפל בשלושה תחומים נוספים: הערכה מחדש של חוזה הספונסרשיפ עם מותגים בינלאומיים לא מקטאר (שתי השותפות המרכזיות שלה: נייקי ואמירייטס), עלייה במכירות הכרטיסים וההערכה מחדש של ההכנסות מחוזי השידור.

פירוש הדבר שפריז עשויה לתמוך ביריבות האירופיות של מונאקו. אם מונאקו תודח מליגת האלופות בשלב הבתים, כפי שנראה די ודאי, הנציגה הנותרת של צרפת בטורניר עשויה להרוויח בסביבות 8 מיליון יורו.

מאז תחילת החקירה העניינים התקדמו במהירות, אם כי לא מספיק מהר עבור הבעלים של המועדון. שימוע נוסף לא צפוי בקרוב לאחר השימוע שהתקיים במטה אופ"א בניון ב-5 בנובמבר. בשימוע הזה התייחסו לחוזים של ניימאר וקיליאן מבאפה. אולם לפי מקורב לנושא, הבעיות יושבו. כעת נותר רק לחכות ולראות אם פריז תוכל להעלות את ההכנסות שלה ב-80 מיליון יורו.

אם כך נראה שהעונה תתחמק הקבוצה מענישה. אך עליה להסדיר את העניינים לפני ההגרלה לליגת האלופות של עונת 2018-19.

אם CFCB (הגוף לפיקוח פיננסי של הקבוצות) כן יעניש את פריז, הוא יעשה זאת בסיום החקירה, מה שצפוי לקרות בסוף ינואר או תחילת פברואר 2018. כלומר, אחרי חלון ההעברות של החורף. בפריז מקווים כי החקירה תסתיים כבר בדצמבר. החשש הוא שכעת שכולם יודעים שהיא צריכה למכור שחקנים, היריבות יציעו עבורם סכומים נמוכים יותר. אם החקירה תסתיים, יופעל על הקבוצה הרבה פחות לחץ (לפחות מבחוץ).

כדי להפעיל לחץ על אופ"א, פריז יכולה להסתמך על הליגה הצרפתית (LFP). במכתב שנשלח בשבוע שעבר לנשיא אופ"א, נשיאת הליגה נטלי בוי דה לה טור, חזרה על רצונה שהחקירה תסתיים בהקדם האפשרי. עדכון במצבה אמור להתקבל בסוף נובמבר. בשלב זה, ההערכה היא כי לא יוטלו עונשים, ובכל מקרה לא יהיה מדובר בעונשים פיננסים.

על אף שיתוף הפעולה מצד פריז והדיאלוג המתמשך עם אופ"א, התגלו מחלוקות בין החוקרים והמועדון מפריז. באופ"א התייחסו להיעדר בהירות בנוגע לספונסרים הקטארים: beIN Sports, QNB, אורדו, QTA.

פריז מפגרת מאחור בכל הקשור להכנסות בינלאומיות, בייחוד באסיה. באופ"א מודעים לכך שפריז מחזיקה ב"יהלום" בדמותו של ניימאר, אך לפי מקורב לחקירה, הדרך שבה פריז מתכוונת להרוויח בזירה הבינלאומית אינה ברורה. לפי הדיווח ב-RMC, החוקרים מצאו שפריז לא מוכנה מספיק כדי לנסות ולנצל את השווקים החדשים הללו.

קשה למנהלי הקבוצה לבלוע את הטענות הללו. בקיץ, הקבוצה ניהלה מו"מ מתקדם עם ברצלונה על המכירה של די מריה, עסקה שאפשר היה לסכם בשעות האחרונות של חלון ההעברות הספרדי, יום לאחר סיום חלון ההעברות הצרפתי (31 באוגוסט). אך ההודעה של אופ"א מ-1 בספטמבר לפיה היא מתכוונת לחקור את פריז, שיבשה הכל. לאחר שנודע להם על השינוי בנסיבות, המועדון מקטלוניה הבין שפריז נואשת להרוויח כסף והקשיח את דרישות המו"מ. בפריז העדיפו לדחות את התנאים של ברצלונה, שכן הסכין הורחקה מהצוואר שלהם. הבעלים של הקבוצה מקווים לא לחזור על התקרית הזו שוב בקיץ הבא, אך הכל תלוי במועד בו תסתיים החקירה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות