אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כעבור ארבע שעות: הסתיימה חקירתו השישית של נתניהו צילום: רויטרס

כעבור ארבע שעות: הסתיימה חקירתו השישית של נתניהו

בראש צוות החוקרים עמד מפקד יאח"ה, תת-ניצב כורש ברנור. המשטרה מסרה כי ראש הממשלה נחקר במעונו "החקירה מתנהלת בליווי ופיקוח של פרקליט המדינה ובאישור היועץ המשפטי לממשלה". נתניהו צייץ: "גם הערב אני בטוח לחלוטין: לא יהיה כלום, כי לא היה כלום!"

19.11.2017, 21:11 | ynet

חקירתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו הסתיימה הערב (יום א') אחרי ארבע שעות שבהן מסר את גרסתו לחוקרים. זו הייתה חקירתו השישית של נתניהו, והיא החלה בסביבות השעה 17:00. בראש צוות החוקרים עמד מפקד יאח"ה, תת-ניצב כורש ברנור. נתניהו צייץ לאחר החקירה: "גם הערב אני בטוח לחלוטין: לא יהיה כלום, כי לא היה כלום!".

 

קראו עוד בכלכליסט

 בתום החקירה נמסרה מהמשטרה הודעה לקונית: "אנו מאשרים כי ראש הממשלה נחקר היום במשך מספר שעות במעונו בירושלים, וזאת במסגרת חקירה המנוהלת בלהב 433. החקירה מתנהלת בליווי ופיקוח של פרקליט המדינה ובאישור היועץ המשפטי לממשלה. מעבר לאמור ומטבע הדברים לא נוכל להרחיב בפרטים נוספים מחקירות מתנהלות".

החקירה שנערכה לנתניהו התמקדה בפרשת 1000, שבמסגרתה חשוד נתניהו שקיבל מתנות מאנשי עסקים והעניק תמורה. חוקרי המשטרה רצו לקבל מנתניהו בין השאר תשובה על השאלה מהי העזרה שקיבל ארנון מילצ'ן בתמורה לסיגרים ולארגזי השמפניה שסיפק לבני הזוג נתניהו.

במשטרה נחושים לסיים את החקירה עד אמצע החודש הבא והחליטו כי ראש אגף החקירות ניצב מני יצחקי הוא שיבצע את סיכום החקירה, גם אם יגיע מועד סיום תפקידו. ב-6 בדצמבר אמור ראש אגף החקירות החדש ניצב גדי סיסו להיכנס לתפקידו כראש אגף החקירות החדש. יצחקי היה אמור לפרוש כבר לפני חצי שנה אך נשאר בתפקידו בעקבות בקשת המפכ"ל.

 

בצוות החקירה חלוקות הדעות. אמנם קיים קונצנזוס שיש די ראיות להעמיד לדין את נתניהו בעבירת שוחד ולכל הפחות בקבלת טובות הנאה, אך בשאלה כיצד לנהוג במילצ'ן יש דעות שונות. עד כה גרסו במשטרה כי לנוכח עדותו השנייה של מילצ'ן ותרומתו לקידום החקירה אפשר יהיה להמליץ על כתב אישום רק נגד נתניהו, אולם כעת יש בצוות החקירה מי שסבור כי קיים צורך לכרוך את נתניהו ומילצ'ן יחדיו. האוחזים בדעה זו טוענים כי יהיה קושי להסביר בבית המשפט מדוע הוגש כתב אישום רק נגד נתניהו. התומכים בהאשמת המיליארד מזהירים שאי העמדתו לדין תיראה כרדיפה אישית נגד נתניהו.

 

 

ארנון מילצ ארנון מילצ'ן | צילום: חיים הורנשטיין ארנון מילצ

 

 

למשטרה יש עדויות שלפיהן נתניהו עזר למילצ'ן הן בנושא סגירת ערוץ 10 והן בנושא הוויזה. זאת גם הסיבה שחיקור הדין שבוצע בלונדון למילצ'ן בוצע באזהרה. המטרה הייתה שלמשטרה תהיה האפשרות להגיש כתב אישום גם נגדו. מנגד יש עדיין מי שסבור שאפשר לוותר על הגשת כתב אישום נגד מילצ'ן, לנוכח העובדה שמדובר באזרח שתרם רבות למדינה ונתן את המתנות בלית ברירה. רונן צור, יועץ התקשורת של מילצ'ן, מסר: "אין תגובה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות