אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טושיבה נאבקת על עתידה, תגייס 5 מיליארד דולר כדי להישאר בבורסה צילום: יצרן

טושיבה נאבקת על עתידה, תגייס 5 מיליארד דולר כדי להישאר בבורסה

החברה מנסה לגייס הון כדי לגשר על תקופת ההמתנה להשלמת עסקת רכישת חטיבת השבבים שלה בידי ביין קפיטל ב-22 מיליארד דולר. אם לא תצליח, לא תוכל להמשיך ולהיסחר בבורסת טוקיו, מה שיאיץ את דעיכתה

19.11.2017, 16:00 | רפאל קאהאן

דירקטוריון טושיבה צפוי להצביע מחר (ב') על גיוס ענק של כ-5 מיליארד דולר מקבוצת משקיעים זרים. מדובר בהשקעה שמיועדת לגשר על תקופת ההמתנה לביצוע עסקת מכירת חטיבת השבבים לביין קפיטל שנחתמה לאחרונה.

קראו עוד בכלכליסט

ההון נדרש לענקית האלקטרוניקה היפנית כדי שמנייתה תמשיך להיסחר בבורסת טוקיו. לחברה יש חור ענק של כ-6.7 מיליארד דולר שהיא צריכה לכסות עד סוף מרץ הקרוב כדי להישאר בבורסה.

טלוויזיית טושיבה טלוויזיית טושיבה טלוויזיית טושיבה

זהו שלב נוסף בסאגה של טושיבה ובניסיונות להחזיק אותה מעל המים. על פי דיווח של רויטרס ההפרש נוצר בעקבות פשיטת הרגל של חטיבת האנרגיה הגרעינית שלה בארה"ב, ווסטינגהאוז. המכירה של חטיבת השבבים היא כנראה רק ראשונה בסדרת מכירות שצפויה להתבצע בחודשים הקרובים. בין השאר, דווח שהחברה מנהלת מגעים למכירת חטיבת המחשבים שלה לאסוס הטייוואנית, דיווח שהוכחש בידי השתיים.

עוד נמסר שפוקסקון מעוניינת גם היא לרכוש את מפעל הטלוויזיות שלה, לאחר שרכשה את עסקי הטלוויזיה של שארפ. במקביל, טושיבה צפויה למהלך חשבונאי שיאפשר לה לקבל החזרי מס מראש שיצטרפו להשקעה המתוכננת. השילוב של שני אלה צפוי לאפשר לה לגייס די הון כדי לא להיזרק מבורסת טוקיו במרץ. סגירת העסקה של מכירת חטיבת השבבים מתאחרת בגלל בדיקות רגולטוריות. האיחור צפוי לאיים על סגירת עסקת מכירת חטיבת השבבים ולעכב את קבלת הכסף ממנה. במקרה זה, תיאלץ טושיבה לפרסם שווי שוק שלילי זו השנה השנייה ברציפות.

תגיות