אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה: תוכנית פינוי-בינוי תעבור מסלול אישור מואץ בוותמ"ל צילום: צביקה טישלר

נחשף בכלכליסט

לראשונה: תוכנית פינוי-בינוי תעבור מסלול אישור מואץ בוותמ"ל

קבינט הדיור הכריז על שכונת קריית משה ברחובות כמתחם מועדף לדיור. בעקבות כך הוועדה הארצית לתכנון מתחמים מועדפים לדיור תדון בתוכנית פינוי-בינוי במתחם. במקום 1,600 הדירות בשכונה, ייבנו 9,500 דירות חדשות

20.11.2017, 15:11 | אמיתי גזית

קבינט הדיור הכריז היום על שכונת קריית משה במערב רחובות כמתחם מועדף לדיור. משרד הבינוי והשיכון מקדם בשכונה תוכנית פינוי-בינוי ענקית וההכרזה תאפשר להעביר אותה למסלול אישור מואץ בוותמ”ל (הוועדה הארצית לתכנון מתחמים מועדפים לדיור).

קראו עוד בכלכליסט

עד היום הוועדה אישרה עשרות תוכניות בנייה בשטחים פתוחים בשולי הערים, אך זו הפעם הראשונה שהיא תדון בתוכנית פינוי־בינוי. כפי שנחשף ב"כלליסט" קליטתה של קריית משה בוותמ"ל התאפשרה בעקבות תיקון לחוק התכנון והבנייה שאישרה הכנסת ביולי האחרון, אשר הרחיב את סמכויות הוותמ"ל ואפשר לה לאשר גם תוכניות פינוי־בינוי.

שכונת קריית משה ברחובות כיום, צילום: צביקה טישלר שכונת קריית משה ברחובות כיום | צילום: צביקה טישלר שכונת קריית משה ברחובות כיום, צילום: צביקה טישלר
הדמיית שכונת קריית משה החדשה הדמיית שכונת קריית משה החדשה הדמיית שכונת קריית משה החדשה

על פי התוכנית — שמשרד הבינוי והשיכון מקדם בשיתוף עיריית רחובות, בעזרת משרד האדריכלים בר לוי ובשיתוף הציבור — במקום 1,600 הדירות בשכונה, ייבנו 9,500 דירות חדשות. התוכנית מחלקת את השכונה ל־38 תתי־מתחמים שיקודמו כל אחד בנפרד.

קידומה של התוכנית, מתאפשר גם בזכות החלטה נוספת שאושרה לאחרונה בדבר "קרקע משלימה", כלומר קרקע פנויה שבה יתאפשר ליזמים לבנות ועל ידי כך להגדיל את הכדאיות הכלכלית בפרויקטים של פינוי־בינוי.

בתוכנית להתחדשות שכונת קריית משה הוקצו כ־250 דונם לטובת התחדשותה של השכונה כולה. בסך הכל כוללת התוכנית כ־1,200 דונם, מהם 750 בשטחים בנויים ו־250 דונם הם קרקע משלימה.

ראש העיר רחובות, רחמים מלול: "לאחר עשור של עבודה מאומצת, וועדות היגוי, מתכננים רבים, שיתוף הקהילה והשקעה רבה של תשומות ומשאבים אני שמח כי ממשלת ישראל אימצה את המלצותינו וקידמה בצעד נוסף את יישומו, על ידי הכללתו בותמ"ל. ההתחדשות העירונית בשכונת קריית משה היא פרויקט ייחודי וראשוני בשל היקפו, והוא עוד יהפוך לדוגמא לערים אחרות בישראל".

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
אם יש כלכך הרבה יחידות דיור חדשות שהולכות להבנות ברחובות למה רוצים לקחת גם את השטח שלנו?
הורסים את החקלאות בכל מרכז הארץ. רוצים להפוך את כל אזור חדרה עד גדרה למשטח בטון ואספלט אחד גדול. בכייה לדורות. תמשיכו לקדם תוכניות של פינוי בינוי והתחדשות עירונית במקום להרוס את השטחים הפתוחים המעטים שעוד נותרו לנו כאן במדינה. https://www.facebook.com/BinuiShafui/
חקלאי מכפר ביל"ו  |  13.12.17
לכל התגובות