אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסיוע של אונר"א לרצועת עזה הקפיץ את הכנסות אוברסיז צילום: אוראל כהן

הסיוע של אונר"א לרצועת עזה הקפיץ את הכנסות אוברסיז

חברת השירותים הלוגיסטיים חתמה על הסכם עם סוכנות הסעד והתעסוקה של האו"ם, לטיפול ואחסון סחורות של הארגון המיועדות לרצועת עזה; ההכנסות ברבעון השלישי עלו ב-11% ל-77.6 מיליון שקל. לעומת הרווח הנקי ירד ב-6% ל-6.5 מיליון שקל

28.11.2017, 16:07 | אלי שמעוני

חברת השירותים הלוגיסטיים אוברסיז רשמה שיפור בהכנסות, אך ירידה קלה ברווח. הסיבה לשיפור בהכנסות מקורו בהסכם שחתמה החברה לאחרונה מול אונר"א - סוכנות הסעד והתעסוקה של האו"ם, לטיפול ואחסון סחורות של הארגון המיועדות לרצועת עזה.

קראו עוד בכלכליסט

הכנסות אוברסיז ברבעון השלישי עמדו על 77.6 מיליון שקל, עלייה של 11% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. כאשר התחום שצמח במידה הרבה ביותר הוא תחום השירותים הלוגיסטיים, בו ההכנסות עמדו על 32.3 מיליון שקל ברבעון, עלייה של 25% לעומת הרבעון המקביל בשל החוזה מול אונר"א.

עם זאת תחום הלוגיסטיקה מתאפיין ברווחיות נמוכה, לעומת התחומים האחרים של החברה, ולכן הרווחיות הגולמית ברבעון ירדה ועמדה על 22% מההכנסות לעומת 24.1% ברבעון המקביל.

מה שעוד פגע בחברה הוא הוצאות ההנהלה שעמוד על 7.6 מיליון שקל, עלייה של 22% לעומת הרבעון המקביל. העליה נגרמה, בין השאר, מהוצאות הנפקת אופציות לעובדים בחברה. בשורה התחתונה רשמה אוברסיז ירידה של 6% ברווח הנקי, שהסתכם ב-6.5 מיליון שקל ברבעון.

אוברסיז, בשליטת קרן פימי של ישי דוידי (25.5%), חברת הספנות צים שבשליטת קנון של עידן עופר (15.5%) וגז זאבי (11.4%), פועלת בשלושה מגזרים עיקריים: מכולות מלאות לאחסנה (FCL), מכולות לריקון (LCL) ותחום השירותים הלוגיסטיים.  

ישי דוידי, מבעלי החברה, צילום: יונתן בלו ישי דוידי, מבעלי החברה | צילום: יונתן בלו ישי דוידי, מבעלי החברה, צילום: יונתן בלו

פעילות אחסנת מכולות מלאות במסופי מיועדת ליבואנים שמביאים מכולות שלמות ולכן אין צורך בפיצול הסחורה, וניתן להעביר את המכולה בשלמותה אל היבואן מיד לאחר פריקתה מהאוניה, בכפוף לאישור המכס. התחום השני פונה ליבואנים שמביאים סחרות במכולות ביחד עם אחרים, ולכן המכולות מכילות בתוכן סחורות של מספר יבואנים. במקרה זה יש לבצע פעולת ריקון, פיצול ופיזור של הסחורה, ומיונה ליבואנים השונים, בכפוף לאישור המכס. תחום הליגיסטיקה כולל שירותי אחסנה למכולות ומטענים לאחר שחרור המכס, אחסנת מטענים, הובלה והפצה ושירותים לוגיסטים אחרים.

אוברסיז נחשבה לחברה יחסית חדשה בבורסה של ת"א. החברה נרשמה למסחר בדצמבר 2016. הנפקת החברה נעשתה בדרך של הצעת מכר, כלומר בעלי המניות מכרו מניות לציבור, ולא הונפקו מניות חדשות. בעלי המניות - פימי, צים וגד זאבי - מכרו מניות במסגרת ההצעה בהיקף של 170 מיליון שקל לפי שווי חברה של כ-400 מיליון שקל. מאז הנפקת החברה בבורסה בדצמבר האחרון רשמה מניית אוברסיז ירידה מצטברת של 10%. כיום נסחרת החברה לפי שווי שוק של 360 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות