אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יורונקסט מתרחבת: רכשה את הבורסה האירית ב-137 מיליון יורו צילום: בלומברג

יורונקסט מתרחבת: רכשה את הבורסה האירית ב-137 מיליון יורו

אחרי צרפת, בלגיה, פורטוגל, הולנד ובריטניה, נכנסת הבורסה האירופית למדינה נוספת; הבורסה האירית מצדה שואפת להעמיק את קשריה עם אירופה שאחרי הברקזיט

01.12.2017, 13:04 | שירות כלכליסט
בורסת יורונקסט (Euronext) האירופית הודיעה כי רכשה 100% מהבורסה האירית (ISE) עבור 137 מיליון יורו.

קראו עוד בכלכליסט

העסקה מייצגת את הרצון של ISE להעמיק את הקשרים עם אירופה, ואת המאמצים של יורונקסט להרחיב את מקורות ההכנסה שלה ומעמדה במסחר באג"ח ובקרנות. "העסקה נבעה ממהלך אסטרטגי מצד הבורסה האירית", מסרה מנכ"לית ISE דידרה סומרס ל-CNBC. "החלטנו שיש לנו שאיפות לצמוח, ושאנחנו זקוקים לטכנולוגיה וליכולות שעדיין אינן ברשותנו, ולכן החלטנו בסופו של דבר שיורונקסט הוא המתאימה ביותר עבורנו".

סומרס ובונה במסיבת העיתונאים, צילום: בלומברג סומרס ובונה במסיבת העיתונאים | צילום: בלומברג סומרס ובונה במסיבת העיתונאים, צילום: בלומברג

ב-ISE נסחרים מעל 30 אלף ני"ע מ-80 מדינות, ו-4,000 מנפיקים רשומים בה. סומרס אמנם טענה כי הברקזיט לא היווה שיקול בהחלטה, אך הוסיפה כי לפרישת בריטניה מהאיחוד האירופי "יש שתי השלכות ביחס לאירלנד. הראשונה היא ההשפעה המיידית על הכלכלה האירית, והשנייה היא שאנחנו צריכים להגדיר מחדש את מערכת היחסים שלנו עם אירופה, אירופה בלי בריטניה".

מנכ"ל יורונקסט סטפן בונה תיאר גם הוא את העסקה כצעד אסטרטגי. לדבריו, "העסקה מעניקה לנו גישה לבסיס הכנסות מגוון יותר, על ידי כך שאנחנו מוסיפים שחקן מוביל במסחר באג"ח ובתעודות סל. במקביל העסקה מספקת לנו גישה לאזור גיאוגרפי חדש".

אירלנד מצטרפת בכך לרשימת המדינות בהן יורונקסט מפעילה בורסה – צרפת, בלגיה, פורטוגל, הולנד ובריטניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות