אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עכשיו זה רשמי: רומא תעבור לאצטדיון חדש צילום מסך: Youtube

עכשיו זה רשמי: רומא תעבור לאצטדיון חדש

קבוצת הכדורגל האיטלקית קיבלה אישור לבניית אצטדיון משל עצמה, שיכיל 52.5 אלף מושבים;

11.12.2017, 17:57 | שירות כלכליסט
קבוצת הכדורגל האיטלקית רומא קיבלה אישור לבניית אצטדיון משל עצמה, לאחר הליך תכנוני שארך חמש שנים.

קראו עוד בכלכליסט

הדמיה של האצטדיון החדש, צילום מסך: Youtube הדמיה של האצטדיון החדש | צילום מסך: Youtube הדמיה של האצטדיון החדש, צילום מסך: Youtube

כיום הקבוצה חולקת את האצטדיון האולימפי עם היריבה העירונית לאציו. האצטדיון החדש של רומא ייבנה באזור טור די וואלה (Tor di Valle) בעיר, ותהיה לו תפוסה של 52,500 מושבים (שניתן יהיה להרחיב ל-60 אלף), מתוכם 14 אלף מושבים שמותאים לעמידה (Curva).

הוא אמור להיות האצטדיון המודרני ביותר של איטליה, והבנייה תתחיל באפריל או מאי השנה הבאה. היעד הוא לסיים לפני תחילת עונת 2020-21.

הסכם הלוואה ראשוני נחתם מול הבנק האמריקאי גולדמן זאקס עבור 30 מיליון יורו, שאמורים לכסות את הוצאות הפרה- פיתוח של האצטדיון. ההסכמות בנושא המימון המלא צפויות להתקבל בשבועות הקרובים. לפי ההערכות, העלות הכוללת תעמוד על 400 מיליון יורו, אך זה נשמע כמו נתון נמוך ביחס לאצטדיונים הנבנים בימים אלה באירופה.

"זהו יום חשוב עבור רומא. אני נרגש כי אני מבין את ההשלכות של ההחלטה הזו על רומא עצמה ועל עתיד המועדון שלנו והאוהדים – אנחנו רוצים להעניק להם את הבית שמגיע להם", מסר בתגובה נשיא רומא ג'יימס פאלוטה.

ההחלטה הסופית בנוגע לתכנון חתמה את הדיונים שנערכו בין ארבעת הגופים שמפקחים על הפרויקט: עיריית רומא, המטרופולין, מחוז לאציו והממשלה.

"ישנם עוד כמה צעדים אדמיניסטרטיביים שיש לנקוט לפני שההליך כולו יושלם, ונוכל להתחיל בבנייה, אך הפרויקט אושר", מסר מנהל המועדון מאורו באלדיסוני. "אנחנו מוכנים לפצוח במסלול שיוביל אותנו להתחיל בבנייה, ככל הנראה לקראת סוף האביב - בתקווה באזור אפריל או תחילת מאי, כך שנכוון לסיים לקראת עונת 2020-21 ונהיה מוכנים באוגוסט 2020. זה היה מאמץ משותף. הפרויקט לימד אותנו שכשעובדים ביחד כקבוצה משיגים תוצאות. זה פרויקט כל כך גדול וחשוב. לכן עלינו להודות לכל מי שעזר להגשים אותו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות