אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פלאפון סיפקה שירות מבלי שהמנוי ביקש, ונקנסה ב-1.16 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

פלאפון סיפקה שירות מבלי שהמנוי ביקש, ונקנסה ב-1.16 מיליון שקל

עפ"י הודעת משרד התקשורת, פלאפון נקטה בדרך חדשה לפיה מנוי שהגיע לתקרת חבילת הגלישה שלו קיבל באופן אוטומטי ומבלי שביקש נפח גלישה של עוד 1GB בתשלום נוסף של 5.9 שקל

18.12.2017, 15:01 | אביב גוטר
משרד התקשורת ממשיך להטיל קנסות על קבוצת בזק, הפעם על פלאפון. מנכ"ל המשרד בפועל מימון שמילה הטיל עיצום כספי על חברת הסלולר בסך 1.16 מיליון שקל על שסיפקה שירות מבלי שהמנוי ביקש.

קראו עוד בכלכליסט

ברישיונה של פלאפון נקבע כי בעל הרישיון לא יספק ולא ירחיב, בתמורה או לא בתמורה, שירות משירותיו שהמנוי לא ביקש במפורש לקבלו או להרחיבו, למעט שירות הניתן בחינם לכלל המנויים, ולא יאפשר אספקת או הרחבת שירות של ספק שירות שהמנוי לא ביקש מבעל הרישיון במפורש לקבלו או להרחיבו.

עפ"י משרד התקשורת, בעקבות פניות ממנויים ומפרסומים בתקשורת עלה כי פלאפון נקטה בדרך חדשה לפיה מנוי שהגיע לתקרת חבילת הגלישה שלו קיבל באופן אוטומטי ומבלי שביקש נפח גלישה של עוד 1GB בתשלום נוסף של 5.9 שקל.

מרכז שירות של פלאפון מרכז שירות של פלאפון מרכז שירות של פלאפון

לפי תיאור המשרד, הגדלת חבילת הגלישה הייתה יכולה לחזור על עצמה עד 5 פעמים בתקופת החשבון, כך שהתשלום החודשי הנוסף יכול להסתכם בעד 29.5 שקל. "פרקטיקה זו אפשרה לפלאפון לגבות ממנוייה סכומי כסף משמעותיים מעבר לחבילה המקורית שאותה ביקשו ורכשו המנויים בעת שהתקשרו עם החברה", נכתב בהודעת המשרד.

לפני כשבועיים הודיע משרד התקשורת כי החליט להטיל עיצום כספי בסך 156 אלף שקל על בזק בינלאומי בשל הפרת רישיונה בנושא הפסקה מוחלטת של שירות גישה לאינטרנט לבקשת המנוי, הקובעת שמנוי רשאי לבקש מבעל הרישיון בכל עת הפסקה מוחלטת שיבצע זאת לא יאוחר מיום עבודה.

בנוסף לפלאפון ובזק בינלאומי, משרד התקשורת קנס את בזק בסך 11.3 מיליון שקל לאחר שלא יישמה בשנת 2015 את שירות הטלפוניה הסיטונאית כפי שנקבע ברפורמת השוק הסיטונאי.

אתמול פורסם ב"כלכליסט" נספח בו מודה המשרד כי בזק היה כדאי להפר את ההוראה ואומדן התועלת הכספית שצמחה לה כתוצאה מההפרה עולה בעשרות מיליונים לעומת הקנס שהוטל עליה, המקסימלי בחוק. הקנס הוטל במסגרת דו"ח שהפיק אגף פיקוח ואכיפה במשרד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות