אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם ברלוסקוני יחזור לזירה הפוליטית? הונו בכל מקרה זינק ל-8.4 מיליארד דולר צילום: איי אף פי

האם ברלוסקוני יחזור לזירה הפוליטית? הונו בכל מקרה זינק ל-8.4 מיליארד דולר

ב-2018 יתקיימו בחירות באיטליה ורה"מ נאבק לבטל את האיסור שהוטל עליו לעסוק בפוליטיקה. בשנה האחרונה זינק הונו האישי ב-37% בעיקר על רקע המאבק נגד להתמודד עם המליארדר הצרפתי וינסנט בולורה בעלי ויוונדי

19.12.2017, 12:14 | שירות כלכליסט

לפני כשנה הפוליטיקאי המיליארדר סילביו ברלוסקוני (81) איבד את כוח השפעתו הפוליטית ומצא עצמו מסובך בפרשיות משפטיות. בשל כך נאסר עליו למלא תפקיד ציבורי לאחר שב-2013 הואשם בהונאת מס. בזמנו, יצא ברלוסקוני, שכיהן 4 כהונות כראש ממשלת איטליה, למאבק נגד הרפורמות שביקש לערוך ראש הממשלה בזמנו מטאו רנזי, והונו הגיע לשפל שיא. לאחר מכן היה על ברלוסקוני, בעלי רשת התקשורת מדיה-סט (Mediaset) להתמודד עם המליארדר הצרפתי וינסנט בולורה בעלי ויוונדי.

קראו עוד בכלכליסט

מתברר כי מאבק זה הזניק מעלה את שווי המניה של החברה. ברלוסקוני מצדו זכה לתמיכה פוליטית נוספת בחודש שעבר כאשר מפלגתו "פורזה" זכתה בניצחון לקואליציה מרכז-ימנית, מה שמציב את ראש הממשלה לשעבר על סף שיבה לעמדת כוח.

ברלוסקוני, המעיד על עצמו כ"איש הנרדף בהיסטוריה", יצא נשכר ושוויו האישי עלה ב-37% מאז  נובמבר 2016, ל-8.4 מיליארד דולר. מדובר בביצועים הטובים ביותר בין חמשת המיליארדרים האיטלקיים המופיעים במדד המיליארדרים של בלומברג.

סילביו ברלוסקוני , צילום: בלומברג סילביו ברלוסקוני | צילום: בלומברג סילביו ברלוסקוני , צילום: בלומברג

סמנכ"ל התוכן של ויוונדי של בולורה, רמז על שותפות אפשרית עם מדיה-סט כדי ליצר גוש של חברות מדיה אירופיות שיתחרו מול יריבותיהן האמריקאיות.

דובר של קרן ההשקעות של ברלוסקוני במילנו, פינינווסט (Fininvest) סירב להגיב בנוגע להונו של ברלוסקוני. לקרן ההשקעות אחזקות במדיה, בביוטכנולוגיה ובפיננסים, ובכלל זה בשתי האחזקות הגדולות ביותר של הקרן מדיה סט – שלה תשואה כוללת של 43% מאז בנובמבר 2016, ומדיובאנקה (Mediobanca) שעלתה ב-62%. האקוויטי האיטלקי עלו ב-42% באותה התקופה, חרף כלכלה שעודנה נאבקת עם שיעור אבטלה גבוה, עוני גדל ומערכת פיננסית נאבקת.

ברלוסקוני, שמכר את מועדון הכדורגל מילאן למשקיעים סיניים באפריל תמורת 740 מיליון יורו, יעמוד שוב למשפט בפברואר, לפני הבחירות הכלליות במדינה. בחודש שעבר הואשם במתן שוחד לכאורה לעד כדי שייתן עדות כוזבת בנוגע להאשמות שניהל מסיבות מין ושכר את שירותיה של נערת ליווי קטינה ממרוקו. ברלוסקוני מכחיש האשמות אלו.

"טענו כל כך הרבה פעמים שזוהי הפעם האחרונה שלו, שעלינו לנקוט משנה זהירות כעת. הוא בן 81 כך שאני מניח שאלו הן הבחירות האחרונות שלו, אולם יש לו כוח עמידות. הסיכויים הם נגדו אולם אני הייתי נוהג בזהירות לגבי נבואה הנוגעת לאיש הזה", אומר ג'אובני אורסינה, פרופ' להיסטוריה פוליטית באוניברסיטת לואיס גווידו קארלי ברומא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות