אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוליווד לא לבד: גם ההאקרים שונאים את Kodi

הוליווד לא לבד: גם ההאקרים שונאים את Kodi

פלטפורמת הצפייה הישירה הפופולרית לא מאפשרת לפושעי סייבר לנצל אתרי סטרימינג כדי לפרוץ למחשבים. כך טוענים המפתחים שעומדים מאחורי מאגר התוספים TVaddons, על רקע של חברות התוכן לחיסול קודי

21.12.2017, 11:09 | שירות כלכליסט

קודי, פלטפורמת שיתוף הווידאו הפיראטית שמדירה שינה מעיני אולפני הוליווד, מעצבנת עוד מישהו: פושעי סייבר. לטענת המפתחים שעומדים מאחורי TVaddons, אחד ממאגרי הלינקים הכי פופולריים בקהילת קודי העולמית, השימוש בפלטפורמה מתבצע כתחליף לאתרי סטרימינג פיראטיים, שבמקרים רבים מכילים לינקים נגועים ונוזקות.

קראו עוד בכלכליסט

פושעי סייבר מנסים להשיג גישה למחשבים בדרכים רבות, כשאחת הפופולריות היא שימוש באתרים פיראטיים. כשמשתמש מנסה להפעיל נגן וידאו, הוא יידרש להוריד תוסף דפדפן או קובץ הפעלה שיאפשר צפייה - שבפועל, יניח במחשב שלו כלי ריגול, שליטה מרחוק או נוזקה שתציף אותו בפרסומות.

נגן קודי נגן קודי נגן קודי

בפוסט שפורסם באתר TVaddons, טענו המפתחים שקודי היא פלטפורמה שקשה לפושעי סייבר להתפרנס ממנה, שכן התוספים מציגים את הסרטים והסדרות מבלי לעבור דרך האתרים הנגועים. בכך, תורמים הפיראטים במעט לאבטחת האינטרנט.

מדינה של לינק אחד הגולש הישראלי ואתרי kodi: סיפור אהבה טכנולוגי השבוע הפכה ישראל למדינה שמחבקת את ספקי התוכן הפיראטי; הציבור מימן מכיסו קנס שקיבלו מפעילי אתרי קודי שנסגרו - על אף העובדה שהם לא ישובו לאוויר. איזה סיכוי יש לארגון זכויות היוצרים זיר"ה, סוגר האתרים, אל מול האהבה הזו? ניצן סדן, 43 תגובותלכתבה המלאה

את התאחדויות הקולנוע, נטפליקס, אמזון, רשת סקיי ובעלי תוכן אחרים זה לא מעניין; בחודשים האחרונים הוגבר הלחץ לסגירת שירותי תוספי קודי - בדמות מכתבי התראה אישיים שהועברו למפתחים.

לפלטפורמת קודי יש מיליוני עד עשרות מיליוני משתמשים ברחבי העולם, וגם בישראל. בשנה האחרונה אולצו גם מפעילי תוספים בישראל לעצור את פעילותם, במסגרת פעילות האכיפה של זיר"ה.

ואולם, נראה שהמשתמשים לא חוששים; מחירי התוכן בשירותי פרימיום עדיין נתפסים כגבוהים, ולפיכך עדיין ישנו קהל אוהד לתוספי הצפייה הפיראטית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות