אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלוביץ' מכר מניות אנלייט אנרגיה ב-10 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

אלוביץ' מכר מניות אנלייט אנרגיה ב-10 מיליון שקל

האחזקה הישירה של בעל השליטה באנלייט ירדה מ-3.85% ל-2.63% - קבוצת יורוקום נותרה עם אחזקה של 15.3% בחברה. אלוביץ' מכר את המניות בעסקה אחת מחוץ לבורסה

20.12.2017, 09:15 | מיקי גרינפלד

שאול אלוביץ' מכר מניות אנלייט אנרגיה בהיקף של 10.2 מיליון שקל. כך מדווחת הבוקר לבורסה חברת האנרגיה המתחדשת שבשליטת קבוצת יורוקום. אלוביץ' מכר מניות שהחזיק באנלייט באופן ישיר ולא באמצעות יורוקום - והמכירה בוצעה בעסקה אחת מחוץ לבורסה.  

קראו עוד בכלכליסט

חברת יורוקום של אלוביץ' מחזיקה ב-15.3% באנלייט אנרגיה ובמקביל מחזיק בעל השליטה באופן ישיר ב-3.86% ממניות החברה. אלוביץ' מימש חלק מהאחזקה הישירה כאמור ומכר 6 מיליון מניות אנלייט במחיר של 170 אג' למניה - מחיר הבסיס של אנלייט עומד הבוקר על 172 אג'. בכך ירדה האחזקה הישירה של אלוביץ' באנלייט ל-2.63%.

אנלייט אנרגיה היא החברה המצליחה ביותר השנה בקבוצת יורוקום, על רקע משבר החוב של הקבוצה והחקירה נגד בעל השליטה. מניית החברה טיפסה ב-81% מתחילת 2017 והיא נסחרת כיום בשווי שוק של 838 מיליון שקל. פירמידת בזק (בזק, בי-קום ואינטרנט זהב) ירדה בשיעורים של בין 24% ל-44%, חלל תקשורת נסוגה ב-27%,  סאטקום מערכות עלתה ב-25%.

קבוצת יורוקום של אלוביץ' מתמודדת עם חובות גדולים למערכת הבנקאית, ובחודש שעבר החליט בנק הפועלים להפסיק את המגעים על הסדר חוב ולפנות לגבייה באמצעות המערכת המשפטית. פרט לחוב של כ־400 מיליון שקל לבנק הפועלים, יורוקום תקשורת חייבת כ־600 מיליון שקל לבנק דיסקונט ו־100‑200 מיליון שקל לבנק הבינלאומי. יורוקום תקשורת נמצאת בבעלות מלאה של האחים שאול ויוסף אלוביץ'. שאול מחזיק ב־80% ממניות החברה, בעוד אחיו מחזיק ב־20% הנותרים.

מצבה הפיננסי של יורוקום הוחמר מאז חודש יוני האחרון, אז הפכה החקירה של רשות ניירות ערך נגד אלוביץ' ומנהלים בכירים בקבוצתו לגלויה. החקירה התמקדה בכמה מקרים הקשורים להתנהלות אותם בכירים בעסקאות בעלי עניין בין החברות בזק, yes וחלל תקשורת.

לפני חודש וחצי הודיעה הרשות כי היא ממליצה להגיש כתבי אישום נגד שאול אלוביץ', אור אלוביץ', הנדלר ובכירים נוספים בקבוצה. הרשות טוענת כי yes ביצעה מניפולציות מלאכותיות כדי להציג תזרים מזומנים גבוה במיליוני שקלים מהתזרים האמיתי, על מנת שאלוביץ' יוכל לקבל תמורה גדולה יותר על מכירת חלקו ב־yes.

הרשות המליצה להגיש כתבי אישום גם נגד נושאי משרה שלטענתה ניצלו את תפקידם כדי לקדם את האינטרסים האישיים של אלוביץ' במשרד התקשורת ולסייע לו לקבל מיליארדי שקלים.

שאול אלוביץ שאול אלוביץ' | צילום: אוראל כהן שאול אלוביץ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות