אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אבי גבאי: "ממשלת נתניהו – ההנהלה הכושלת ביותר של ישראל אי פעם"

יו"ר המחנה הציוני האשים בוועידת התחזיות של "כלכליסט" במשבר הדיור את נתניהו על שהוא מעכב את הבאתם של עובדי בניין סינים: "ביבי מורח את זה 9 שנים כי הסינים לא מוכנים לעבוד ביהודה ושומרון. משחקי הכבוד האלה של ביבי עלו לדור שלם באבדן התקווה לדירה"

25.12.2017, 12:15 | אדריאן פילוט

"ממשלתו של בנימין נתניהו היא ההנהלה הכושלת ביותר של ישראל אי פעם", כך אמר יו''ר המחנה הציוני, אבי גבאי, בוועידת התחזיות 2018 של "כלכליסט" בשיתוף בנק הפועלים ופסגות.

קראו עוד בכלכליסט

גבאי מנה שלושה אתגרים מרכזים כדי להגיש את החזון שלו, "להפוך את ישראל למדינה הטובה ביותר בעולם": אתגר הצעירים, אתגר הקשישים ואתגר יוקר המחיה הגבוה או שכר נמוך. גבאי טען שהבעיה הגדולה בישראל הוא ניהול כושל והממשלה הזו היא הכושלת אי פעם. "הרבה רפורמות אבל אפס שינויים. אתם מרגישים אחרי כל הועדות שהיו מאז המחאה החברתית בירידה ביוקר המחיה?", שאל גבאי.

"ניהול זה לא פוליטיקה", המשיך גבאי, "למעשה, ניהול זה ההפך מפוליטיקה. אדם יכול להיות פוליטיקאי מצליח במשך שנים ארוכות, ולהיות מנהל איום ונורא. יש כל כך הרבה דוגמאות לזה. אתה חייב לנהל משהו כדי שתוכל לנהל מדינה". האם התכוון גבאי למשה כחלון שותפו לשעבר?

האתגר החשוב ביותר הוא אתגר הצעירים, הדגיש גבאי. "צעירים בני 18 מתגייסים לצה"ל ומוכנים להקריב את חייהם בשביל המדינה, וחמש שנים אחר כך מבינים שהם לא יצליחו להגיע לקורת גג באותה מדינה שהם סיכנו עצמם עבורה. אלא שזאת לא רק בעיה של הצעירים, זו בעיה לאומית!".

"חייבים עובדים סינים, אבל ביבי מורח את זה 9 שנים כי הסינים לא מוכנים לעבוד ביהודה ושומרון. אתם יודעים, שם לא צריך אותם. יש פלסטינים. אבל משחקי הכבוד האלה של ביבי עלו לדור שלם באבדן התקווה לדירה", טען גבאי והוסיף שיש גם כשלים בחינוך ובבריאות.

אבי גבאי בוועידה. "ניהול זה לא פוליטיקה", צילום: עמית שעל אבי גבאי בוועידה. "ניהול זה לא פוליטיקה" | צילום: עמית שעל אבי גבאי בוועידה. "ניהול זה לא פוליטיקה", צילום: עמית שעל

האתגר השני הוא מיליון אזרחים ותיקים שהמדינה לא נערכה לכך, לדבריו. "תוחלת החיים מתארכת למזלנו, אבל אנחנו בכלל לא ערוכים לכך. לא בדיור, לא במערכות הבריאות, לא בסיעוד ולא במערכות הפנסיה. אתם יודעים שרופאי העלייה מבריה"מ לשעבר יוצאים לפנסיה ואין מי שיחליף אותם? אין מספיק אחיות. מי ידאג לעולים האלה שיוצאים משוק העבודה ללא פנסיה או עם פנסיה נמוכה? מדובר בעלייה שהקפיצה אותנו 4 רמות בתחומים כל כך רבים, ונכון שנדע לדאוג להם", אמר יו''ר המחנ''צ.

לגבי יוקר המחיה הגבוה אמר גבאי כי הוא תוצאה של "מערכות כל כך לא יעילות וכשהמגזר הציבורי מחלחל למגזר העסקי את כשליו, נוצר מגזר עסקי לא יעיל, עם פריון לא גבוה שמוביל לשכר נמוך". לדבריו הטיפול במגזר הציבורי ישיג גם רמת שירותים טובה לאזרחים, הקטנת יוקר המחיה וגם שיפור בפריון של המגזר העסקי ובשכר בו.

"הטובים למגזר הציבורי ולא הטובים לטיס"

בהקשר הזה גבאי הביע את התחייבותו לחיזוק הדרג המקצועי במגזר הציבורי שנמצא תחת מתקפה קשה ומתמשכת של שרי הממשלה הנוכחית, ואמר:

"דרושה לנו ממשלה שיודעת להתאים את האדם לתפקיד לפי כישורים ולא רק לפי אילוצים פוליטיים מכשילים, ממשלה שמכילה בתוכה גם אנשי מקצוע. עם מגזר ציבורי של מקצוענים שפועל רק למען מטרה אחת - האינטרס של אזרחי מדינת ישראל. הטובים למגזר הציבורי ולא הטובים לטיס - ולא רק מינויים פוליטיים".

בהתיחסו לחרדים, הבדיל עצמו גם מלפיד: "כפוליטיקאי, הכי קל לשווק את סיסמת השוויון בנטל. 69 שנים לא הצלחנו בכך. באופן אישי, אני חושב ששילוב החרדים בעבודה פלוס מתן זכויות יתר למשרתים בצבא, חשובים יותר מהתעקשות על לגייס אותם לצבא. אבל גם את זה צריך לדעת לנהל! בנט ולפיד נכשלו בנושא עם הפטור הגורף. לא הרווחנו כלום וזה עלה לנו לא מעט", אמר.

זאת לא היה העקיצה היחידה כלפי מי שמסתמן כיריב הקשה במערכת הבחירות הקרבה: יאיר לפיד. "יש כסף במדינה הזו ושלא יספרו לנו אחרת. יש כאלה שאוהבים לשאול איפה הכסף. אני יודע איפה הכסף. הכסף קיים. השאלה היא מה עושים איתו ואיך משתמשים בו באופן אפקטיבי",  אמר גבאי, "אי אפשר להוביל מערכת מבלי שניהלת שום דבר בחייך, מבלי שהתחככת בבעיות" .

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
בחירות
תשובה לזה שרוצה שינוי ובוחר בלפיד !!! זה שניסה לקנות השכלה בכסף ולא סתם אדם שלא הוציא בגרות ניסה לקנות תואר שני !!!!!! באוניברסיטה אדם שהיום צבעו ירוק מחר סגול מסיים בצבע האדום !!! ממש אחד שאפשר לסמוך עליו שלא לדבר על ההשכלה שלו באנגלית שלו ושל גבאי ממש פוליטיקאים לתפארת בשום מקום לא יכולים להבין אותם !!!!!
יפה  |  05.01.18
16.
100% של הבל
גבאי בונה על זה שאם יגיד משהוא לא נכון מספיק פעמים זה יהפוך לנכון, עובדתית - וגופים בינ"ל אומרים את זה - מצבו של המשק הישראלי מעולם לא היה טוב יותר, ועתידו מזהיר. זה לא שאין דברים שצריך לטפל בהם - אבל עם רמת ההבנה, הדמגוגיה והאמינות של גבאי - אסור לתת לו לטפל בשום דבר. זה מדהים שמפלגת העבודה עם עברה המפואר הצטמצמה להיות מפלגה שהעמידה כיו"ר שלה אדם שהוא אנטיתיזה לכל האידיאולוגיה שלה, פשיטת רגל אידיאולוגית וערכית.
דור  |  26.12.17
לכל התגובות