אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנהלת טבע הודיעה לעובדים בפתח תקווה על סגירת המפעל צילום: יריב כץ

המשבר בטבע

הנהלת טבע הודיעה לעובדים בפתח תקווה על סגירת המפעל

גל הפיטורים הנרחב בטבע: הנהלת החברה הודיעה ל-134 העובדים באתר המו"פ הגנרי אסיא על כוונתה לסגור את המפעל; בתוך כך, טבע הודיעה על השקת תרופה גנרית חדשה

27.12.2017, 15:43 | דרור רייך

בהמשך לגל הפיטורים הנרחב בחברת טבע, כינסה הבוקר (ד') הנהלת החברה את עובדי אתר המו"פ הגנרי אסיא אשר נמצא בפתח תקווה ומעסיק 134 עובדים, והודיעה להם על כוונתה לסגור את המפעל לאלתר.

קראו עוד בכלכליסט

האתר הוא חלק מחטיבת הכימיה הגלובלית, ולמרות שטרם נקבע תאריך לכך, כלל עובדיו צפויים להיות מפוטרים. עובדי המפעל מתכננים את צעדיהם בכדי למנוע מהנהלת טבע לבצע את המהלך.

טבע בראשות קאר שולץ הודיעה לפני כשבועיים באופן רשמי כי תקצץ 25% מכוח האדם של החברה בעולם - 14 אלף מתוך 56 אלף עובדי החברה הגלובלית - במהלך השנתיים הקרובות, מרביתם במהלך שנת 2018.

הפגנת עובדי טבע בפתח תקווה בשבוע שעבר, צילום: נמרוד גליקמן הפגנת עובדי טבע בפתח תקווה בשבוע שעבר | צילום: נמרוד גליקמן הפגנת עובדי טבע בפתח תקווה בשבוע שעבר, צילום: נמרוד גליקמן

בישראל מדובר בפיטורי 1,700 עובדים - מספר שאינו כולל את העובדים במרכזי החברה שיימכרו. מתוך כלל המפוטרים, 1,200 יפוטרו כבר בשנה הקרובה (בהם 560 עובדי מטה מפתח תקווה), ו-500 הנוספים ב-2019, עם סגירת שני מפעלי הייצור בירושלים. החברה הודיעה כי בכוונתה למכור את המפעל באשדוד ואת מפעל מיגדה בקריית שמונה.

בטבע הודיעו על צעדים נוספים במסגרת תוכנית ההתייעלות - החברה מפסיקה לחלק דיבידנד על מניות רגילות, וחלוקת דיבידנד על מניות בכורה תיבחן מדי רבעון. כמו כן לא ישולמו בונוסים על שנת 2017 לנוכח העובדה שהתוצאות הפיננסיות שתרשום טבע יהיו נמוכות משמעותית מהתחזית המקורית שהציבה.

התוכנית הדו שנתית צפויה לחסוך לטבע 3 מיליארד דולר עד סוף 2019, מתוך בסיס עלויות משוער של כ-16.1 מיליארד דולר ב-2017.

השקה גנרית של 400 מיליון דולר

בתוך כך, טבע הודיעה גם על השקה של גירסה גנרית לרייאטאז (Reyataz) בארה"ב, המוצר הגנרי החמישי שלהם לטיפול בדלקת של HIV-1. "תרופות אנטי-רטרו-ויראליות ממשיכות להיות בפוקוס של הגנריקה של טבע, והשקה זו היא תוספת חשובה לפורטפוליו", ציין ברנדן או'גריידי, מנהל החטיבה המסחרית של טבע בצפון אמריקה.

על פי נתוני ה-IMS, המכירות השנתיות של Reyataz בארה"ב עמדו על כ-402 מיליון דולר, נכון לאוקטובר 2017.

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
דרושה בדיקה
פשוט כואב ,חותכים בבשר החי בגלל שכמה מנהלים לקחו החלטות הזויות והכניסו מיליונים לכיסים (אם יעשו בדיקה הרבה דירקטורים ישבו בכלא על הקופון שחתכו על אקטביס) ומה שמדהים שגליה מאור עדיין יושבת ולא מתפטרת שהיא הייתה אחד מהאנשים שחתמו על העסקה והביאו את טבע לאבדון.
עצוב  |  27.12.17
לכל התגובות