אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החברה האם של בריטיש איירווייז רוכשת את ניקי האוסטרית צילום: ויקיפדיה

החברה האם של בריטיש איירווייז רוכשת את ניקי האוסטרית

חברת IAG הודיעה על רכישת חברת התעופה שהייתה בבעלות אייר ברלין ונקלעה לקשיים פיננסיים, תמורת 24 מיליון דולר

30.12.2017, 09:30 | שירות כלכליסט

IAG, החברה האם של בריטיש איירווייז, הודיעה כי רכשה את חברת התעופה האוסטרית ניקי (Niki) שנקלעה לקשיים פיננסים עבור 20 מיליון יורו (24 מיליון דולר). החברה מתכוונת להזרים לניקי נזילות נוספת של עד 16.5 מיליון יורו.

קראו עוד בכלכליסט

ניקי הייתה בבעלות אייר ברלין, שהכריזה על חדלות פרעון באוגוסט, לאחר שבעלת המניות העיקרית שלה, אתיחאד איירוויז הפסיקה להעביר לה סיוע פיננסי. בתחילה התכוונה לופטהנזה הגרמנית לרכוש את ניקי, אך היא נסוגה מהתכניות מוקדם יותר החודש, זאת לאחר שהנציבות האירופית הביעה "חששות כבדים" לגבי הפגיעה בתחרות אם לופטהנזה הייתה רוכשת את 81 המטוסים של אייר ברלין וניקי. בעקבות זאת, בניקי קרקעו את המטוסים ואלפי נוסעים נתקעו בלי טיסות, במקביל הגישה החברה בקשה להגנה בפני נושים.

ניקי נוסדה ב-2003 על ידי נהג המרוצים האוסטרי ניקי לאודה. היא נרכשה על ידי אייר ברלין ב-2011. לאודה ניסה לרכוש בחזרה את החברה לאחר שנודו לה על קרקוע המטוסים.

מ-IAG נמסר כי בכוונתם לנהל את חברת התעופה כחברת בת חדשה של חברת התעופה המוזלת שלה, וולינג (Vueling). היא תמשיך להעסיק בסביבות 740 עובדים מתוך אלף העובדים של ניקי ותפעיל 15 מטוסי איירבוס A320. העסקה עוד צריכה לזכות באישור הרגולטורים האירופים.

"ניקי הייתה החלק הפיננסי הבריא ביותר באייר ברלין, וההתמקדות שלה בטיסות נופש הופכת אותה להתאמה מושלמת עבור וולינג", מסר מנ"כל IAG ווילי וולש.

מטוס של בריטיש איירווייז, צילום: בריטיש איירווייס מטוס של בריטיש איירווייז | צילום: בריטיש איירווייס מטוס של בריטיש איירווייז, צילום: בריטיש איירווייס

תגיות