אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקשת פירוק לחברת מטבחי היוקרה דקור: "חשש להברחת נכסים" צילום: אתר החברה

פרסום ראשון

בקשת פירוק לחברת מטבחי היוקרה דקור: "חשש להברחת נכסים"

הבקשה הוגשה על ידי בעלת זכויות בנכס בחיפה הטוענת כי לחברת המטבחים חוב בסך מיליון שקל על דמי שכירות. בנוסף, פרסומים מהימים האחרונים מצביעים חוב של דקור לבנק הפועלים בהיקף 30 מיליון שקל

04.01.2018, 15:40 | זוהר שחר לוי

חברת אריגים תוצרת ארצנו הגישה היום (ה') בקשה דחופה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע לפירוק זמני של חברת המטבחים היוקרתית דקור (Decor). "קיים צורך דחוף במינוי מפרק זמני וזאת על מנת לשמור על נכסי וזכויות החברה, למנוע הברחה של נכסים והעדפת נושים פסולה ולפקח על התנהלות החברה שהצהירה בגלוי כי היא פועלת למימוש נכסיה"' נכתב לבית המשפט.

קראו עוד בכלכליסט

הבקשה הוגשה באמצעות עו"ד ליאור דגן ממשרד פירט, ולינסקי, מזרחי וכנעני. חברת אריגים היא בעלת זכויות בנכס הממוקם בשדרות ההסתדרות בחיפה שעליהם בנוי המרכז המסחרי way ולה חייבת חברת דקור מעל מיליון שקל חוב שכירות.

חברת המטבחים דקור, בבעלות יוסי אלקובי, נוסדה בשנת 1972. החברה מחזיקה בארץ חמישה סניפים ומעסיקה כ-100 עובדים. פרסומים מהימים האחרונים הצביעו על כך שהחברה נמצאת בהפסדים, הפסיקה לעמוד בתשלומים וכי היא מחזיקה בחוב לבנק הפועלים של כ-30 מיליון שקל. על רקע קשיים אלו, אתמול דווח כי החברה בוחנת למכור את אחד מנכסיה כדי להילחץ מחובות.

מטבח של דקור, צילום: אינסה ביננבאום, אתר החברה מטבח של דקור | צילום: אינסה ביננבאום, אתר החברה מטבח של דקור, צילום: אינסה ביננבאום, אתר החברה

בבקשת הפירוק שהוגשה היום (ה') לבית המשפט נטען כי הצהרת החברה על כוונתה למכור נכסים מובילה לחשש להעדפת נושים ולהברחת נכסים ולכן יש צורך למנות מפרק זמני שיפקח על החברה וכן להוציא צו שיאסור עליה את מימוש הנכסים.

חברת אריגים מפרטת בפני בית המשפט את החוב של דקור כלפיה. לשיטתה היא השכירה לחברה, החל מיוני 2014, שטח במרכז המסחרי אולם זו לא עמדה בהתחייבויותיה ולא שילמה את דמי השכירות ואת דמי הניהול במשך מרבית התקופה.

בספטמבר 2017 נחתמה בין הצדדים תוספת להסכם השכירות ובה הגיעו לפשרה כספית בנוגע לחוב השכירות. כך נקבע כי סכום של החברה כלפי אריגים יעמוד על 1.1 מיליון שקל. "החברה", נכתב בבקשה שהוגשה לבית המשפט, "לא שילמה סכום כלשהו בגין החוב כמתחייב מהוראות ההסכם... נכון למועד הגשת הבקשה הנדונה, ממשיכה החברה להתחמק ולהימנע מלפרוע את חובה".

עוד צוין כי במהלך החודשיים האחרונים ניסתה חברת אריגים לקבל את החוב כלפיה אולם ללא הצלחה ולאחר שלדבריה החברה "הפרה ברגל גסה" את התחייבויות כלפיה, היא נאלצה לפנות לבית המשפט ולבקש את פירוקה.

בבקשה למנות את עו"ד עופר שפירא כמפרק זמני לחברת הריהוט מצוין כי מדובר בחברה, "הנמצאת במצב של חדלות פירעון שאינו שנוי במחלוקת, והיא מודה מעל דפי העיתון באופן רשמי מפי באי כוחה כי אין לה יכולת תזרימית לעמוד בהתחייבויותיה". בנוסף, עומדים כנגד החברה הליכים משפטיים רבים המכבידים על עסקיה ומדובר במי שהינה "לקוח מוגבל" בבנקים כך ש"אין לה יכולת בכלל לפעול כעסק-חי".

לפי חברת אריגים, דקור, הודתה כי היא עוסקת במימוש מהיר של נכסים כדי לעמוד בהתחייבויותיה. "מיותר להוסיף כי הודעת החברה כי היא מבצעת את המימוש בתיאום עם נושים ספציפיים שלה רק מחדדת ומעצימה את הצורך במינוי מיידי של בעל תפקיד. יש סיכון מוחשי ומיידי להעדפות נושים אסורות ופסולות".

שופטת בית המשט המחוזי בבאר שבע, שרה דברת, הורתה לחברת דקור להגיב לבקשת הפירוק עד ליום שני הקרוב.

עו"ד עמית פינס ממשרד פישר בכר חן וול אוריון ושות', המייצג את דקור, מסר: "לא קיבלתי את הבקשה, כשנקבל נגיב עליה".

תגיות

23 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
כל מי שמרחם על הבעלים האדיוט..
הוא גנב מאות אלפי שקלים מעובדים שלו. במשך שנה שלמה לא נעשו הפקדות לפנסיות וביטוח לאומי.. נשארו בחברת דקור 20 עובדים מתוך 140 שהיו כשהתחיל הבלגן.. הוא גנב לנו שתי משכורות אחרונות,פנסיות ועוד.. עזבו את החברה שלי לקבל פיצויים ובלי שום דבר. אמן שהכל יקרוס שם
עובד לשעבר  |  11.02.18
19.
דקור
אני לא מבין למה צריך לעשות מזה עניין , לא כל אחד שקם ומבקש מבית המשפט לפריק חבריה מעד על חברה שהיא לא יכולה לפרוע את חובותיה , לא מכיר את הבעלים , מציע לכולם לא להיות שופטים, אני כבעל חברת מטבחים שמכיר את החברה מאחל לבעלים לצאת מן התקופה הזו ושלכולם בסוף יהיה טוב , לא צריך להכפיש את שמם בלי שיהיה על כך ראיות , שהיה לחברת דקור בהצלחה ,
אשרף אלשייך  |  16.01.18
לכל התגובות