אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפל תאפשר לבעלי אייפונים ישנים לבטל את האטת הביצועים

אפל תאפשר לבעלי אייפונים ישנים לבטל את האטת הביצועים

טים קוק, מנכ"ל החברה, הודיע שהחל מעדכון התוכנה הבא של iOS, יוכלו המשתמשים לבחור האם לוותר על מהירות הפעולה או על זמן הסוללה; זאת, לאחר שבמשך שנים בחרה עבורם והאטה את המכשירים

18.01.2018, 11:07 | עומר כביר
אפל נכנעת סופית: מנכ"ל ענקית הטכנולוגיה, טים קוק, הודיע אמש (ד') שבעדכון קרוב ל-iOS תאפשר החברה לבטל את ההאטה המכוונת של מכשירים עם סוללות חלשות.

קראו עוד בכלכליסט

הפרשה התפוצצה בסוף השנה שעברה, אחרי שיצרנית האייפון הודתה שהיא מאיטה את ביצועי המעבד במכשירים ישנים עם סוללה חלשה, במטרה להאריך את חיי הסוללה ולמנוע כיבוי פתאומי של המכשיר. ההודעה התקבלה בתגובות זועמות, שהובילו לכמה תביעות ייצוגיות ואלצו את אפל לאפשר לבעלי דגמים שהושפעו מההאטה להחליף את הסוללה שלהם תמורת סכום סמלי של 24 דולר, בלי קשר למצבה בפועל.

טים קוק ובידו מכשיר האייפון 6 טים קוק ובידו מכשיר האייפון 6 טים קוק ובידו מכשיר האייפון 6

עתה מבצעת החברה צעד נוסף בביטול המדיניות הבעייתית. בראיון ל-ABC הזכיר קוק עדכון תוכנה קרוב שתפיץ אפל, ושכפי שדווח בעבר יספק למשתמשים מידע מפורט יותר על מצב הסוללה שלהם. "ניתן לאנשים מידע על בריאות הסוללה שלהם, זה יהיה מאוד מאוד שקוף. זה משהו שלא נעשה בעבר", הוא אמר.

קוק חשף גם שמי שלא יהיה מעוניין בהאטה יוכל לבטל פונקציה זו: "אם לא תרצו את זה תוכלו לכבות את זה". הוא ציין, עם זאת, שאפל לא ממליצה על כך. "כשהפצנו את עדכון התוכנה אמרנו במה מדובר, אבל אני לא חושב שהרבה אנשים שמו לב ואולי היינו צריכים להיות ברורים יותר", הוסיף. "אנחנו מתנצלים עמוקות בפני כל מי שחושב שהיה לנו מניע אחר".

קוק התראיין בעקבות הודעת אפל מאתמול, שלפיה תשלם בארה"ב מס של 38 מיליארד דולר על מזומנים שהחזיקה בחו"ל, וכן שבכוונתה לפתוח קמפוס שני בעיר שטרם נבחרה ולהשקיע בכלכלת ארה"ב 30 מיליארד דולר בחמש השנים הקרובות – מהלך שלדבריה ייצר 20 אלף משרות חדשות.

לדברי מנכ"ל אפל, המס ישולם בעקבות רפורמת המס שאישר הקונגרס האמריקאי. "אני מקווה, מאמין, שזה ישמש למטרות טובות למען המדינה", הוא אמר. "בין אם מדובר בתשתיות או בחינוך או במה שלא יהיה שיקדם את יצירת המשרות בארה"ב".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות