אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ריינאייר התקפלה: לא תגבה תשלום נוסף על מזוודת טרולי בטיסות מישראל ואליה צילום: בלומברג

ריינאייר התקפלה: לא תגבה תשלום נוסף על מזוודת טרולי בטיסות מישראל ואליה

הדיווחים בתקשורת על אודות גביה נוספת על תיקים בטיסות אל ישראל וממנה הובילה ללחץ ציבורי שגרם לחברת הלואו קוסט האירית לחזור בה מהמדינויות המפלה

18.01.2018, 17:17 | שירי הדר, ynet

חברת הלואו קוסט האירית ריינאייר הודיעה היום (ה') כי החל משבת כל נוסעיה אל ישראל וממנה יורשו לעלות למטוס עם מזוודת טרולי ללא תשלום נוסף, זאת לאחר שמוקדם יותר השבוע דווח כי היא החלה לגבות סכום נוסף עבור מזוודת הטרולי רק בטיסות לישראל וממנה.

עוד כתבות על ריינאייר

החברה הסבירה במהלך השבוע כי הסיבה לגבייה הנוספת (בין 6 ל-50 יורו) נובעת בשל אמצעי אבטחה נוספים הקיימים בנמלי התעופה הישראליים. עם זאת, ברשות שדות התעופה אמרו כי לא ידוע להם על שינוי כלשהו בהסדרי האבטחה, כך שההסבר של החברה היה תמוה למדי.

מטוס של חברת ריינאייר, צילום: Ryanair מטוס של חברת ריינאייר | צילום: Ryanair מטוס של חברת ריינאייר, צילום: Ryanair

בהודעת החברה היום נכתב כי "ריינאייר תמשיך לעבוד עם הביטחון של שדה התעופה כדי לעודד אותם להתיר להעביר את כל תיקי הנשיאה במערכת האבטחה של שדה התעופה". עם זאת בחברה הדגישו כי הנוהל עדיין מהווה בעיה עבורם.

יש לציין כי לפי החוק הישראלי להגנת הצרכן אין אפשרות לגבות תשלום מחדש לאחר רכישת כרטיסי הטיסה, דבר שכזה מהווה הפרה של החוזה בין הלקוח לחברת התעופה. ריינאייר הסבירו כי מאחר ואין להם בסיס בארץ ואפילו לא נציגות רשמית, החוק הישראלי לא חל עליהם אלא רק החוק האירי ולכן הם יכולים לטענתם, לדרוש תשלום רטרואקטיבי על אלו שרכשו כרטיסים לפני החלת החוק החדש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות