אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא מתרגשים מהתביעה: בתי הזיקוק אישרו את הסכם הגז עם אנרג'יאן היוונית צילום: יריב כץ

לא מתרגשים מהתביעה: בתי הזיקוק אישרו את הסכם הגז עם אנרג'יאן היוונית

מדובר בהסכם לרכישת כ-17 מיליארד מ"ק גז טבעי עבור צרכי בית הזיקוק לרבות הפעלת תחנת כוח חדשה בהספק של כ-140 מגה וואט שעתידה לקום שם בשנים הקרובות, ובעלות שנאמדת בכ-2.5 מיליארד דולר לתקופה של 15 שנה

22.01.2018, 15:57 | ליאור גוטמן

האסיפה הכללית של בעלי המניות בקבוצת בזן אישרה אתמול (א') ברוב בולט (99.9%) את ההסכם לרכישת גז טבעי ממאגרי כריש ותנין, זאת בהמשך לחתימה על ההסכם מתחילת חודש דצמבר האחרון.

קראו עוד בכלכליסט

הרוב שהושג הוא מתוך בעלי המניות שאינם בעלי השליטה או בעלי עניין אישי בעסקה. מדובר בהסכם לרכישת כ-17 מיליארד מ"ק גז טבעי עבור צרכי בית הזיקוק לרבות הפעלת תחנת כוח חדשה בהספק של כ-140 מגה וואט שעתידה לקום שם בשנים הקרובות, ובעלות שנאמדת בכ-2.5 מיליארד דולר לתקופה של 15 שנה.

מתיוס ריגאס מנכ"ל אנרג מתיוס ריגאס מנכ"ל אנרג'יאן | צילום: יריב כץ מתיוס ריגאס מנכ"ל אנרג

כזכור, ההצבעה על ההסכם נדחתה בשבוע בשל הגשת תביעה נגזרת נגד אישורו, זאת על מנת לאפשר לבעלי המניות שהקדימו והצביעו לשקול, שוב, את הצבעתם. כעת הביעו כל בעלי המניות אמון מלא בצעד של הקבוצה. התביעה הנגזרת, שהוגשה על ידי אחת מבעלי המניות, הוגשה בטענה שבז"ן רכשה גז בעסקה כוללת עם חברות אחרות בשליטת עידן עופר (OPC - 134 מיליארד מ"ק, כי"ל - 9 מיליארד מ"ק) אולם בתמחור הסופי שלה היא לא זכתה ליהנות מיתרון לגודל בתור הרוכשת הגדולה ביותר.

יו"ר דירקטוריון בזן, עובדיה עלי, אמר שהוא "מודה על האמון שהביעו בעלי המניות בהסכם. הסכם אנרג'יאן עם בזן יקדם את פיתוחו של משק הגז בישראל. עלות הגז תקטן מהותית, הקטנה שתפחית משמעותית את עלויות הייצור של הקבוצה".

קבוצת בזן הייתה אחת הראשונות במפרץ חיפה שחוברה למערכת הולכת הגז הטבעי, דלק נקי יחסית לשימוש שמחליף שימוש בסולר ומזוט. השימוש בגז הטבעי במתקני החברה הוביל לשיפור בתחום איכות הסביבה, חסכון בהוצאות האנרגיה ושיפור היעילות התפעולית.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות