אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הרחפנים Airobotics השלימה סבב גיוס של 42.5 מיליון דולר צילום: ליאור תמים, איירובוטיקס

חברת הרחפנים Airobotics השלימה סבב גיוס של 42.5 מיליון דולר

החברה, שמפתחת רחפנים אוטונומיים ליישומי תעשייה, הרחיבה את סבב הגיוס השלישי שלה שנחשף בספטמבר האחרון. הסבב, שהובל בידי מיקרוסופט ונצ'רס, יאפשר לחברה להתרחב באוסטרליה, ארה"ב וצ'ילה ולשכור עשרות עובדים

23.01.2018, 14:47 | קרן-אור גרינברג

חברת הרחפנים איירובוטיקס (Airobotics) השלימה את סבב הגיוס השלישי שלה, שעומד על 42.5 מיליון דולר - כך נודע ל"כלכליסט".  

קראו עוד בכלכליסט

סבב הגיוס נחשף בספטמבר האחרון, בו עמד על 32.5 מיליון דולר ועתה הורחב בסיוע OurCrowd; את הסבב הובילה מיקרוסופט ונצ'רס והשתתפו בו BlueRun Ventures China ומשקיעים נוספים. השלמת הסבב מעלה את סך ההון שהושקע בחברה ל-71 מיליון דולר. 

רן קראוס, מנכ"ל החברה, צילום: ליאור תמים, איירובוטיקס רן קראוס, מנכ"ל החברה | צילום: ליאור תמים, איירובוטיקס רן קראוס, מנכ"ל החברה, צילום: ליאור תמים, איירובוטיקס

"איירובוטיקס מתרחבת ופותחת סניפים באוסטרליה, ארה"ב וצ'ילה", סיפר ל"כלכליסט" רן קראוס, מייסד שותף ומנכ"ל החברה, במסגרת כנס פתיחת שנה של קהילת Startup Grind Tel-Aviv בשיתוף CTech, שהתקיים אתמול (ב') במתחם הבית החדש LABS TLV. לדברי קראוס, סגרה איירובוטיקס עסקאות עם שתיים מחברות הכרייה הגדולות בעולם, אם כי לא חשף את זהותן.

איירובוטיקס מעסיקה כיום 202 עובדים שרובם בישראל, והשלמת הגיוס תלווה בשכירת עשרות נוספים - בתחומי השיווק, המכירות, התפעול ושירות הלקוחות. "זה נדיר לחברה, שקיימת כשנתיים-שלוש - אנו נהיה פרוסים עד סוף השנה בשלושת קצוות תבל", אמר קראוס. "זה אתגר מגניב. עשינו ניתוח סדור של השוק והבנו שאנו רוצים אחיזה ישירה באוסטרליה, ארה"ב וישראל. העיסקה עם צ'ילה היא עם מפיץ". 

החברה שהוקמה ב-2014, פיתחה פלטפורמת רחפנים אוטומטית לחלוטין לאיסוף נתונים מן האוויר עבור חברות תעשייה. איירובוטיקס היא הראשונה בעולם שקיבלה אישור של רשות תעופה אזרחית להטיס רחפן אוטונומי ולאחרונה קיבלה גם באוסטרליה אישור להפעלה ללא קשר עין בין המטיס והרובוט המעופף.

תגיות