אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גל התפטרויות באיגוד ההתעמלות האמריקאי בעקבות טיוח תקיפות מיניות של רופא הנבחרת צילום: רויטרס

גל התפטרויות באיגוד ההתעמלות האמריקאי בעקבות טיוח תקיפות מיניות של רופא הנבחרת

שלושה ממנהיגי איגוד ההתעמלות האמריקאי התפטרו לאחר חודשים של ביקורת סביב שערוריית ההתעללות המינית של רופא הנבחרת לשעבר לארי נסאר

24.01.2018, 11:35 | שירות כלכליסט
שלושה ממנהיגי איגוד ההתעמלות האמריקאי התפטרו לאחר חודשים של ביקורת סביב שערוריית ההתעללות המינית של רופא הנבחרת לשעבר לארי נסאר.

קראו עוד בכלכליסט

ההודעה מגיעה אחרי שבוע של הצהרות מאוד רגשיות מצד הקורבנות, כולל זוכות מדליות הזהב האולימפיות אלי רייזמן וג ההודעה מגיעה אחרי שבוע של הצהרות מאוד רגשיות מצד הקורבנות, כולל זוכות מדליות הזהב האולימפיות אלי רייזמן וג'ורדין וויבר | צילום: רויטרס ההודעה מגיעה אחרי שבוע של הצהרות מאוד רגשיות מצד הקורבנות, כולל זוכות מדליות הזהב האולימפיות אלי רייזמן וג

יו"ר הדירקטוריון פול פרילה, סגן היו"ר ג'יי בינדר והגזבר ביטסי קלי התפטרו כמעט 10 חודשים לאחר שהנשיא והמנכ"ל לשעבר סטיב פני אולץ לעזוב.

מארק ג'ונס, דובר הוועד האולימפי האמריקני, אמר שבכירים בוועד ביקשו מפרילה להתפטר בפגישה שהתקיימה ב -11 בינואר בקולורדו.

זה היה ימים לאחר שחברת הנבחרת לשעבר מאגי ניקולס הייתה הראשונה לחשוף את עצמה כקורבן בפני הארגון, ורק ימים לפני שמצעד של מאשימות נוספות תקף את הארגון בשימוע גזר הדין של נסאר.

ההודעה מגיעה אחרי שבוע של הצהרות מאוד רגשיות מצד הקורבנות, כולל זוכות מדליות הזהב האולימפיות אלי רייזמן וג'ורדין וויבר.

"אנו תומכים בהחלטותיהם להתפטר בשלב זה", אמר נשיא ומנכ"ל USA Gymnastics הנוכחי, קרי פרי. "אנחנו מאמינים שצעד זה יאפשר לנו להתקדם באופן יעיל יותר ליישום שינויים בארגון שלנו."

"בעוד הדירקטוריון בוחר את היו"ר הבא וממלא את המקומות שהתפנו בו, אנחנו נשארים ממוקדים בעבודתנו היום יומית שמבטיחה שהתרבות, המדיניות והפעולות שלנו משקפים את מחויבותנו כלפי אלה שאנחנו משרתים."

עורך דין המייצג יותר מ-100 מהתובעות את נאסר ואת USA Gymnastics אמר שבעוד הוא מקדם בברכה את ההתפטרויות, לדעתו יש לבנות מחדש את כל הדירקטוריון.

"לאחר ששוחחתי עם כמה מהלקוחות שלנו הבוקר, כולם תהו האם USAG מתכוון לשנות את העמדה שנקט בבית המשפט לפיה לארגון לא הייתה חובה להזהיר את מתעמליו ומתעמלותיו, למרות שהיה לו ידוע שלארי נסאר הוא עבריין," כך אמר עורך הדין ג'ון מאנלי.

"עד שזה יקרה, ההתפטרות היא פשוט תכסיס יחסי ציבור שנועד להציל ארגון שהוא ספינה שוקעת".

USAG כבר נמצא תחת אש מצד כמה מן השמות הגדולים ביותר באתלטיקה, שטוענות שנאנסו על ידי נסאר.

הארגון, אשר בוחר את הנבחרת הלאומית והאולימפית, הואשם בניסיון לטייח השערורייה, כשחיכה חמישה שבועות עד שהודיע לאף-בי-איי על תלונתה של אחת המתעמלות, לא הודיע לאוניברסיטת מישיגן שאחד הרופאים שלה מואשם במעשים כה חמורים, והחתים את המתעמלת מקיילה מארוני על הסכם סודיות לא חוקי.

תגיות