אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו הציע למנכ"ל SAP להשתתף בפרויקט ענק שאיש לא מכיר צילום: עמוס בן גרשום/ לע"מ

נתניהו הציע למנכ"ל SAP להשתתף בפרויקט ענק שאיש לא מכיר

"פרויקט הדגל" של רה"מ הוא מיזם בריאות דיגיטלית חדש שיתוקצב בכמיליארד שקל במשך חמש שנים. עדיין לא ברור היכן עומד הפרויקט ואם המדינה פרסמה או תפרסם מכרזים עבור חברות המעוניינות לקחת בו חלק

25.01.2018, 17:31 | ספי קרופסקי

ראש הממשלה בנימין נתניהו הציג היום (ה') בפגישתו עם מנכ"ל SAP ביל מקדרמוט בדאבוס, פרויקט בריאות דיגיטלית חדש. בתום הפגישה הוציאה לשכת ראש הממשלה הודעה שבה צוין כי הפרויקט החדש, שעדיין לא ידוע עליו הרבה, יובא לאישור הממשלה בשבועות הקרובים. הוא יתוקצב בכמיליארד שקל שייפרסו לתקופה של חמש שנים.

נתניהו אף הציע למקדרמוט במהלך הפגישה לשתף פעולה בעבודה על הפרויקט, ולפי הודעת לשכתו, מנכ"ל ענקית התכנה הביע נכונות להצטרף לעבודה על הפרויקט, שנועד לקדם פיתוח רפואה מותאמת אישית ורפואה מונעת. ככל הנראה מדובר במערכת טכנולוגית חדשנית שתוטמע בקופות החולים ובה תכונות חיזוי אישיות למטופלים.

בנימין נתניהו ומנכ"ל SAP ביל מקדרמוט, היום בדאבוס , צילום: עמוס בן גרשום/ לע"מ בנימין נתניהו ומנכ"ל SAP ביל מקדרמוט, היום בדאבוס | צילום: עמוס בן גרשום/ לע"מ בנימין נתניהו ומנכ"ל SAP ביל מקדרמוט, היום בדאבוס , צילום: עמוס בן גרשום/ לע"מ

"כבר היית בעבר בישראל ואנחנו רוצים שתבקר יותר בישראל", אמר נתניהו למקדרמוט היום, "אבל ספציפית יש לנו פרויקט שאתו יצאנו לדרך של בריאות דיגיטלית. נשמח אם תהיו שותפים, מדובר בהזדמנות אדירה". לפי הודעת לשכת ראש הממשלה, המנכ"ל ענה לו: "זהו דיל, אנחנו בעסק. רה"מ, יהיה לנו לעונג לעשות זאת אתך. זה נשמע מלהיב מאוד". עם זאת כאמור, למרות הצהרת הכוונות - עדיין לא ברור היכן הפרויקט עומד והאם המדינה פרסמה או מתעתדת לפרסם מכרזים עבור חברות המעוניינות לקחת בו חלק.

זו אינה הפעם הראשונה שבה נתניהו מדבר על המערכת החדשנית, שאת העבודה עליה אף הגדיר כ"פרויקט דגל", אולם עדיין אין יותר מדי פרטים עליה ועל מתי תוטמע במערכת הבריאות הישראלית. גם בפגישתו לפני כשנה וחצי עם מנכ"ל סיסקו לשעבר, ג'ון צ'ימברס, הוא הביע בפניו את רצונו לקדם את הפרויקט. בהודעה שנמסרה אז צוין כי המערכת תתמקד בטלרפואה, מחקר גנטי ופתרונות נתוני עתק (Big data).

"כבר היית בעבר בישראל ואנחנו רוצים שתבקר יותר בישראל", אמר נתניהו למקדרמוט היום, "אבל ספציפית יש לנו פרויקט שאתו יצאנו לדרך של בריאות דיגיטלית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה