אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוד גרנות מ"מ יו"ר בזק נפגש עם נציגי קרן אליוט בשבוע שעבר צילום: עופר חן

דוד גרנות מ"מ יו"ר בזק נפגש עם נציגי קרן אליוט בשבוע שעבר

הפגישה נערכה במסגרת סבב פגישות עם משקיעים שערך גרנות בלונדון, ונקבעה לפני שהודיעה הקרן על כך שרכשה 4.8% ממניות בזק; נציגי אליוט דרשו מגרנות שיפעל לתיקון ניהול החברה, וגרנות צפוי להשיב להם במכתב

28.01.2018, 16:07 | אביב גוטר
דוד גרנות, מ"מ יו"ר דירקטוריון בזק, נפגש בשבוע שעבר בלונדון עם נציגי קרן אליוט, שעלתה לכותרות כששלחה בשבוע שעבר מכתב שדורש מבזק לבחון את הממשל התאגידי ולהחליף דירקטורים בחברה.

קראו עוד בכלכליסט

הפגישה נערכה במסגרת סבב פגישות עם משקיעים שערך גרנות בלונדון, ונקבעה עוד בטרם הכריזה קרן אליוט, לפני כשבועיים, כי רכשה 4.8% ממניות בזק תמורת כ-700 מיליון שקל. נציגי קרן אליוט פנו לגרנות בדרישה שיפעל באופן מיידי לתקן את אופן הניהול של החברה, ועל פי ההערכות גרנות ישיב במכתב לגבי כוונות בזק.

דוד גרנות, צילום: עופר חן דוד גרנות | צילום: עופר חן דוד גרנות, צילום: עופר חן

אסיפת בעלי המניות הבאה צפויה להתכנס באפריל הקרוב, אולם ההערכות הן שנציגי אליוט יידרשו לנקוט בהליכים מוקדמים יותר, בדגש על החלפת חברי הדירקטוריון.

כזכור, קרן אליוט פנתה לגרנות לפני כשבועיים במכתב בו תיארה את הבעיות הנוכחיות שמונעות מבזק לממש את הפוטנציאל שלה. הקרן ציינה במכתב את מבנה האחזקות הבעייתי של החברה, המורכב משלוש שכבות ויוצרת ניגודי אינטרסים רבים ותמריצים שליליים לניהול החברה.

אליוט הצביעה על הצורך הדחוף לטפל בבעיות החמורות בממשל התאגידי של בזק, וקראה לבצע שינויים בהרכב הדירקטוריון, לרבות התפטרות מיידית של כל הדירקטורים הנתונים תחת חקירת רשות ניירות ערך או שקשורים ליורוקום.

בעקבות פנייתה של אליוט התקבלה בבזק פנייה נוספת באותו הנושא מאנטרופי. חברת הייעוץ פנתה בשם קרנות הפנסיה עמיתים, בית ההשקעות מיטב-דש וכלל ביטוח המחזיקות יחד כ-3.5% ממניות בזק. בקרב הגופים המוסדיים לא שוללים אפשרות לחבירה משותפת לגופים מוסדיים ישראליים נוספים לקרן אליוט ולגופים זרים שיפעלו יחד להחליף את דירקטוריון החברה תוך שימוש בכוח שינבע מאחזקותיהם

דוברת אליוט בישראל מסרה בתגובה: "אליוט השקעות מודה על ההזדמנות שניתנה לה להיפגש עם מר גרנות כדי לדון בדרכים לחיזוק הממשל התאגידי של בזק". בקשר למכתב ששלחו המוסדיים הישראלים לגרנות, נמסר מדוברות אליוט כי "אליוט השקעות אינה לקוח של אנטרופי, אך יש לציין שתוכן המכתב ששלחה למר גרנות עולה בקנה אחד עם הדעות שהובעו על ידי אליוט השקעות במכתבנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות