אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמסטרדם מובילה מרד אירופי נגד משכירי דירות ב־Airbnb צילום: אי פי איי

אמסטרדם מובילה מרד אירופי נגד משכירי דירות ב־Airbnb

נציגי ערים אירופיות, ובהן ברצלונה, מדריד ופריז, קיימו כנס חירום באמסטרדם כדי לגבש נוסח למכתב שיועבר לנציבות האירופית ובו דרישות לתקנות איכות מחמירות. בין השאר, המשכירים יחוייבו להזדהות באתר ולשתף מידע עם הרשויות

29.01.2018, 22:08 | שירות כלכליסט

שמונה ערים באירופה התאגדו ויפנו בימים הקרובים לנציבות האירופית בדרישה כי תגבש חוקים חדשים בתחום שיתוף הבתים.

קראו עוד בכלכליסט

בכנס מיוחד בנושא שנערך השבוע באמסטרדם הודיע סגן ראש העיר לורן איוונס כי הערים ידרשו מהנציבות האירופית לחייב פלטפורמות כמו Airbnb ובוקינג.קום למסור מידע לרגולטורים. כן התעוררה הדרישה כי במסגרת תקנות האיכות החדשות, המשכירים יזדהו באתר.

דוברת מטעם עיריית אמסטרדם מסרה בראיון לאתר החדשות דאץ'־ניוז, כי העיר משקיעה 4 מיליון יורו בשנה במעקב אחרי המתרחש בדירות המושכרות לנופשים, זאת כולל איסוף נתונים ברשת כדי לבדוק האם המארחים עומדים בחוק המתיר להם להשכיר נכסים ל־60 יום בשנה, לכל היותר.

"נבקש מהנציבות לבחון את תקנות האיכות כדי שפלטפורמה לא תוכל לפרסם מארחים אנונימיים באתר שלה ותהיה חייבת להבהיר מי מציע להשכרה את הבתים הללו", ציין איוונס. "אפשר לעשות זאת דרך מספר הרשמה באתר, למשל", ציין. הערים שחברו ליוזמה - אמסטרדם, ברצלונה, מדריד, וינה, פריז, רייקייאוויק, קרקוב ובריסל - דורשות גם כי הפלטפורמות ישתפו מידע לפי ביקוש. "הנתונים האלה כוללים את זהות המשכירים והשוכרים", אמר איוונס. "ברגע שאני מבקש את המידע מפלטפורמות, הן מסרבות בטענה שהוא מוגן בחוקי המסחר המקוון האירופיים".

 , צילום: רויטרס צילום: רויטרס  , צילום: רויטרס

בהתייחסו להפרעות הנגרמות לדרי הבניינים בגלל השכרת דירות לנופשים, איוונס ציין את "הרעש הבלתי פוסק של גלגלי מזוודות על המדרכה בחוץ". כן אמר שהמקומיים מאבדים את תחושת הקהילה וכי קבוצות גדולות של תיירים שנדחסות לדירות קטנות יוצרות מטרד לשכנים. "זה צריך להפסיק, בכל הערים", אמר. המארגנים התייחסו גם לפגיעה בשוק הנדל"ן בשל הירידה במספר הדירות הפנויות.

ברלין ולונדון, אשר לא שלחו נציגים לכנס, יתבקשו גם הן לחתום על המכתב שאותו ישלח איוונס לנציבות האירופית בימים הקרובים.

תגיות