אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המירוץ לבזק: אלשטיין והאחים נוימן הגישו הצעות לרכישת יורוקום צילום: רועי פלדה

בלעדי לכלכליסט

המירוץ לבזק: אלשטיין והאחים נוימן הגישו הצעות לרכישת יורוקום

שעות ספורות לפני אסיפת הנושים, הציע אלשטיין באמצעות דסק"ש הצעה גבוהה מזו של נתי סיידוף בסך 1.1 מיליארד שקל; גם האחים נוימן הגישו הצעה רשמית לרכישת השליטה בחברה בהיקף של 1.06 מיליארד שקל

30.01.2018, 13:15 | גולן חזני
שעות ספורות לפני אסיפת הנושים הגיש היום (ג') אדוארדו אלשטיין הצעה לרכישת השליטה ביורוקום, בעלת השליטה בבזק. ההצעה הוגשה באמצעות חברת דיסקונט השקעות שנשלטת גם היא בידי אלשטיין. גם האחים צחי וחן נוימן הצטרפו למירוץ והגישו היום הצעה רשמית לא מחייבת לרכישת השליטה בחברה. 

קראו עוד בכלכליסט

לכלכליסט נודע כי ההצעה של אלשטיין הוגשה הבוקר לבנקים וליורוקום, ובה שני שלבים: שלב ראשון של רכישת מניות מידטאון מידי יורוקום נדל"ן תמורת 170 מיליון שקל, ורכישת מניות השליטה בחברת האנרגיה הנקייה אנלייט (15.3%) מידי יורוקום תקשורת תמורת 130 מיליון שקל.

אדוארדו אלשטיין, צילום: אוראל כהן אדוארדו אלשטיין | צילום: אוראל כהן אדוארדו אלשטיין, צילום: אוראל כהן

שלב זה בהצעה, כלומר רכישת שני הנכסים, הינו מחייב מבחינת דסק"ש במידה ועד ל-11 בפברואר, כלומר תוך שבועיים, תוגש ליורוקום ע"י דסק"ש הצעת הסדר כולל.

רכישת מידטאון תעניק ליורוקום נדל"ן, שלה חוב של 250 מיליון שקל לקונסצורסיום מלווים בראשות בנק מזרחי-טפחות, אפשרות לפרוע את חלק הארי של חובה.

בנוסף, מציע אלשטיין לרכוש את החברות התפעוליות של יורוקום ב-75 מיליון שקל ואת יתר החברות ב-700 מיליון שקל. העיסקה כפופה למכירת סלקום תוך חצי שנה מאישור בית המשפט. היקף ההצעה, 1.075 מיליארד שקל - גבוה מזו של נתי סיידוף שעידכן את הצעתו הבוקר.

כפי שנחשף בכלכליסט, גם האחים צחי וחן נוימן מצטרפים רשמית למירוץ אחר השליטה בבזק. לכלכליסט נודע כי היום (ג') בצהריים הגישו האחים הצעה רשמית לא מחייבת לרכישת השליטה בחברה.

שני האחים, בעלי קבוצת אלון הפועלת בתחום הרכב ומשקיעה בנדל"ן ובחברות סטארט אפ בארץ ובחו"ל, מציעים 520 מיליון שקל במזומן עבור החברה, ותשלום נוסף של 290 מיליון שקל בפריסה לשבע שנים. מרכיב משמעותי בהצעה הינו הזרמה מיידית של 250 מיליון שקל לפתרון בעיית החוב של יורוקום נדל"ן לבנק מזרחי-טפחות והמלווים האחרים. היקף ההצעה של נוימן שמתמודדים יחד עם שותפים מברזיל ואנגליה הוא 1.06 מיליארד שקל.

בנוסף מציעים האחים מנגנון אפסייד של 80 מיליון שקל נוספים. יצויין כי גם אלשטיין מציע מנגנון אפסייד של עד 450 מיליון שקל נוספים בהתאם לביצועי מניות החברות הנרכשות, חללחק, אינטרנט זהב ואנלייט.

האחים חן וצחי נוימן, צילום: רועי פלדה האחים חן וצחי נוימן | צילום: רועי פלדה האחים חן וצחי נוימן, צילום: רועי פלדה

האחים נוימן קיימו בשבועות האחרונים סידרת פגישות עם בנק דיסקונט והועלים לצורך הגשת ההצעה, ובכוונתם להגיע למיתווה עיסקה מהיר כדי להחזיר את יורוקום למהלך עסקים רגיל אחרי המשבר.

 

סיידוף, שכאמור עידכן את הצעתו הבוקר, מציע 375 מיליון שקל במזומן, 350 מיליון במועד השלמת ההסדר ו-25 מיליון שקל נוספים שנה לאחר מכן. בנוסף הוא מציע מנגנון אפסייד שבו אם שווי מניות אינטרנט זהב שבידי אלוביץ יעלה מעל 650 מיליון שקל הוא יעבור 50 מיליון שקל נוספים.

תשלום נוסף יהיה בפריסה לשבע שנים של 350 מיליון שקל. כמו כן הוא מציע לפרוע את ההלוואה של יורוקום נדל"ן באמצעות הלוואה לחמש שנים, שאותה הוא מבקש מדיסקונט, פועלים והבינלאומי - נושי יורוקום תקשורת. היקף ההצעה של סיידוף הינו מיליארד שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות