אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איך לעבוד עם קולגה עצלן - ולנצל זאת לטובתכם צילום: shutterstock

איך לעבוד עם קולגה עצלן - ולנצל זאת לטובתכם

אם אתם נאלצים לעשות עבודה של עמיתים לעבודה, שעושים את המינימום הנדרש, זה אולי מעצבן אבל יש דרכים להתמודד ואפילו להרוויח מהמצב

31.01.2018, 13:13 | שירות כלכליסט

במקומות עבודה לא כולם תורמים במידה שווה למאמץ. כשקולגה שעובד איתכם באופן צמוד עושה את המינימום הנדרש, מתעצל, משתרך מאחור ובקושי עושה מאמץ זה הופך את מקום העבודה ללא נעים. באתר TheLadders פרסמו כמה דרכים להתמודד עם קולגות עצלנים: 

קראו עוד בכלכליסט

1. דברו ישירות עם הקולגה

דברו עם עמיתכם לעבודה שאינו תורם מספיק, פנים אל פנים או בטלפון. נכון, זה לא דבר נעים, ולכן עדיף לעשות את זה ביחידות, ולא לפני כולם.

כשהעובד או העובדת לצידכם עושים את המינימום הנדרש, אתם לא חייבים לעשות במקומם את העבודה, צילום: shutterstock כשהעובד או העובדת לצידכם עושים את המינימום הנדרש, אתם לא חייבים לעשות במקומם את העבודה | צילום: shutterstock כשהעובד או העובדת לצידכם עושים את המינימום הנדרש, אתם לא חייבים לעשות במקומם את העבודה, צילום: shutterstock

2. אם אתם עושים מעל ומעבר, הם עשויים לגרום לכם להיראות אפילו עוד יותר טוב

רוב הסיכויים הם שאם אתם לא עושים את המינימום כמו עמיתכם, תתפסו אפילו כטובים יותר עבור החברה. קארין האנט ודייוויד דיי, כותבי הספר "לנצח נכון: מדריך למנהל להשגת תוצאות- מבלי לאבד את צלם האנוש", המליצו באתר האינטרנט שלהם כיצד לשמור על מוטיבציה למרות שהקולגות שלכם "עצלנים" ולא נראה שהמנהלים שמים לכך לב. הם מציעים "להמשיך לתת בראש":

"הישארו ממוקדים בדברים החשובים ביותר מבחינתכם כדי להועיל ללקוחות ולחברה. הישארו יצירתיים. רוב הסיכויים הם שהבוס קולט יותר ממה שאתם חושבים. שיחות לגבי ביצועי העובדים מתנהלות מאחורי דלתות סגורות. יש דברים שמנהלים היו שמחים לחלוק עם העובדים הטובים והמתוסכלים אבל פשוט לא יכולים. המשיכו לבנות את עצמכם בעזרת השגת תוצאות טובות ויחסים שיתופיים עם עובדים אחרים."

3. הציבו גבולות עבודה ברורים

מה אומרים למישהו שכל הזמן מנסה שתעשו עבורו את העבודה?

לי סטיר, אחד המייסדים של כלי הכשרת המנהלים Managing People Better, מציע לומר לאותו קולגה: "לא אכפת לי לעזור מדי פעם, אבל אני שמה לב שאתה כל הזמן מבקש ממני לעזור בדברים שאתה אמור לעשות. יש לי מספיק עבודה גם ככה, ואני נאלצת לסרב".

4. דברו עם האחראי שלכם

אליסון גרין, כותבת הבלוג Ask A Manager, מציעה מה אפשר לומר לאחראי עליכם, אם העצלות של אחד הקולגות משפיע על ביצועיכם:

"אני משקיעה זמן רב בדיבור עם לקוחותיו בזמן שהם אינם מצליחים לתפוס אותו, ובמילוי הדוחות שלו כשהוא הולך הביתה לפני שסיים אותם. זה גורם לי לשנות את סדר העדיפויות שלי, ולא נשאר לי זמן להשקיע בלקוחות שלי".

הסלמת המצב בצורה צריכה להיות המוצא האחרון כמובן, וככזאת תראה שאתם באמת משקיעים מחשבה באופן בו ניתן למטב את ניצול הזמן שלכם בעבודה, ושאתם לא רוצים שאף אחד ושום דבר יעמדו בדרככם לעשות זאת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות