אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לנובו קוראת למשתמשי ווינדוס 7 ו-8 להוריד עדכון אבטחה חשוב

לנובו קוראת למשתמשי ווינדוס 7 ו-8 להוריד עדכון אבטחה חשוב

החברה איתרה פירצה במחשבים, שמאפשרת גניבת שם משתמש וסיסמה דרך תוכנת סורק טביעות האצבע; פעולה שכזו אמנם מצריכה גישה פיזית למחשב, אך עדיין מהווה סיכון משמעותי לארגונים; עדכון התוכנה של לנובו מתקן את הליקוי

31.01.2018, 18:54 | רפאל קאהאן

לנובו תיקנה פירצה חמורה במחשביה - וקוראת למשתמשים להוריד עדכון. הפרצה היא בתוכנת Lenovo Fingerprint Manager Pro שמנהלת את סורק טביעות האצבעות במחשבים עם ווינדוס 8 ו-7, שבגלל ליקוי בה יכולים האקרים לפרוץ למחשבים.   

קראו עוד בכלכליסט

הפרצה זוהתה בשבוע שעבר ופורסמה על ידי היצרנית עצמה. "מידע רגיש כגון טביעות אצבעות, שמות משתמשים וסיסמאות, הוצפנו תוך שימוש באלגוריתם חלש", נכתב. החברה מבקשת מהמשתמשים לעדכן את התוכנה לגרסה האחרונה שהועלתה לאתר שלה, 8.01.87.

מחשב לנובו שמריץ את ווינדוס 8 מחשב לנובו שמריץ את ווינדוס 8 מחשב לנובו שמריץ את ווינדוס 8

מחשבים מבוססי ווינדוס 10 לא סובלים מהבעיה משום שבהם מערכת ההפעלה מנהלת בעצמה את סורק טביעות האצבעות ולא נדרשת תוכנה חיצונית. זו הפעם השנייה בשלוש שנים שלנובו מתקנת פרצה במנגנון הזה.

סורקי טביעות האצבעות גם משמשים כתחליף לסיסמאות בשלל יישומים מקוונים - מה שאומר שלהאקר תהיה גם גישה לשירותים נוספים. למרות שמדובר בפרצה שדורשת גישה פיזית למחשב, עדיין מדובר בחולשה מסוכנת, בעיקר כשמדובר במחשבים ארגוניים למיניהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות