אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דסק"ש קיבלה הבהרות מהלפרין - והעביר הצעה לרכישה בשלבים של יורוקום צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

דסק"ש קיבלה הבהרות מהלפרין - והעביר הצעה לרכישה בשלבים של יורוקום

הלפרין מסרה לחברת ההחזקות שבשליטת אלשטיין כי "מכירת סלקום תידרש לפני הסדר נושים ולפני תלום דמי רצינות" - בדסק"ש החליטו שהמכתב נותן לגיטימציה להגשת הצעת רכישה לבנקים

05.02.2018, 08:30 | גולן חזני

חברת דסק"ש שבשליטת אדוארדו אלשטיין קיבלה אמש את ההבהרות שביקשה מהממונה על ההגבלים בעניין המיגבלות שהטילה עליה רשות ההגבלים על רכישת השליטה בבזק.  

קראו עוד בכלכליסט

הממונה מיכל הלפרין הבהירה במכתב כי "מכירת סלקום תידרש לפני ביצוע הסדר הנושים ובכלל זה לפני תשלום דמי רצינות, מתן מימון ביניים, מתן בטחונות או כל דרך אחרת העולה כדי תחילת ביצוע הסדר הנושים".

בדסק"ש פירשו את המכתב כנותן לגיטימציה ואפשרות להגיש את ההצעה שלה, במיתווה החדש שנחשף אתמול ב"כלכליסט". במסגרת מתווה זה מתכוונת דסק"ש לרכוש את השליטה באנלייט אנרגיה ואת ומניות פרוייקט מידטאון ב-300 מיליון שקל ואת החברות התפעוליות של יורוקום תמורת 75 מיליון שקל. את השליטה בחלל תקשורת ובבזק תרכוש דסק"ש תוך חצי שנה ובינתיים תמכור את סלקום ותקבל אישורי הרגולטורים השונים.

בבנקים הנושים, פועלים, דיסקונט והבינלאומי, בוחנים משפטית אם אכן משמעות המכתב מאפשרת הגשת הצעה ברוח זו - לאחר שזו הועברים להם אתמול בערב. ההצעה תיבחן בראש ובראשונה מהצד המשפטי ולאחר מכן בצד העסקי - על פניו מדובר בשיפור משמעותי בהשוואה לזו של סיידוף. עם זאת, ההערכה היא שהבנקים לא יתקדמו עם ההצעה אם להערכתם טמון בה סיכון מהותי מדי, הן בהיבט המשפטי והן בהיבט העסקי - באופן ספציפי הם יבחנו האם יש סיכון לכך שאלשטיין יתקשה לעבור מהשלב הראשון של ההסדר המוצע לשלב השני שלו.

אדוארדו אלשטיין , צילום: אוראל כהן אדוארדו אלשטיין | צילום: אוראל כהן אדוארדו אלשטיין , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות