אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מועצת רואי החשבון תשנה את מסלול ההסמכה ואת תהליך כתיבת הבחינות צילום: תומי הרפז

מועצת רואי החשבון תשנה את מסלול ההסמכה ואת תהליך כתיבת הבחינות

מנכ"לית משרד המשפטים ויו"ר מועצת רואי החשבון, אמי פלמור: "אחרי עשרות שנים שבהן לא נעשתה חשיבה מקיפה על מסלול ההכשרה של רואי חשבון, אני חושבת שהגיע הזמן לבחון אותו מחדש"

05.02.2018, 18:18 | עמרי מילמן

מועצת רואי החשבון תשנה את מסלול ההסמכה ובתהליך כתיבת בחינות המועצה, כך הודיעה הערב (ב') מנכ"לית משרד המשפטים ויו"ר מועצת רואי החשבון, אמי פלמור, בטקס הענקת רישיונות רואי חשבון מטעם מועצת רואי החשבון ומתן תעודות חבר לשכה מטעם לשכת רואי חשבון בישראל לשנת 2017.

קראו עוד בכלכליסט

בטקס הוענקו 1,791 רישיונות לראיית חשבון למסיימי המסלולים השונים בשנה שעברה   - מספר שיא לפי מועצת רואי החשבון. בשנה שעברה חולקו 1,495 רשיונות.

"אחרי עשרות שנים שבהן לא נעשתה חשיבה מקיפה על מסלול ההכשרה של רואי חשבון, אני חושבת שהגיע הזמן לבחון אותו מחדש", אמרה פלמור. "אנחנו ערים לשיח הציבורי סביב בחינות המועצה וקשובים לו, ולכן מגבשים תכנית שתעסוק בטיוב הבחינות ובשינוי מסלול ההסמכה כולו".

אמי פלמור, מנכ"לית משרד המשפטים, צילום: משרד המשפטים אמי פלמור, מנכ"לית משרד המשפטים | צילום: משרד המשפטים אמי פלמור, מנכ"לית משרד המשפטים, צילום: משרד המשפטים

פלמור הוסיפה כי "על המועצה מוטלת האחריות לבדוק את עצמה ולפעול כדי לבצע את השינויים הנדרשים כדי שהנטל על הנבחנים יהיה מידתי ובחינות ההסמכה תהיינה מקצועיות, מדויקות, רלוונטיות למקצוע והוגנות יותר". עם זאת, פלמור הדגישה כי "אין כל כוונה להפוך את הבחינות לבחינות קלות יותר, לא יהיה קל יותר להיות לקבל הסמכה כרואה חשבון, כיוון שמקצוע ראיית החשבון הוא מהחשובים והרגישים שישנם, והשמירה על הרמה המקצועית של העוסקים בו ועל איכות המקצוע ומעמדו היא אינטרס ראשון במעלה".

יזהר קנה, נשיא לשכת רואי החשבון , צילום: טוני רשף יזהר קנה, נשיא לשכת רואי החשבון | צילום: טוני רשף יזהר קנה, נשיא לשכת רואי החשבון , צילום: טוני רשף

מלבד מבחני ההסמכה פלמור הודיעה כי בכוונת המועצה גם לבחון את מסלול ההכשרה כולו: "אנחנו צריכים לבחון מחדש את הפרקטיקה של שנת ההשלמה ואת הצורך בה. אין סיבה שמסלול ההסמכה יהיה נטל כבד מדי ולא יאפשר כניסה למי שאין בידיו את האמצעים הכלכליים לעמוד בו.

"במקביל פועלים היום במועצה לשפר את תהליך כתיבת המבחנים כך שאלו יהיו יותר מדויקים, עקביים בין המועדים ואחידים בתוך אותה בחינה כדי לצמצם למינימום את האפשרות לטעויות ותקלות".

נשיא לשכת רואי החשבון, רו"ח יזהר קנה, התייחס לדבריה של פלמור וציין: "יו"ר המועצה הטילה כאן כמה פצצות. מדובר בכיוון נכון ונצטרך לבחון את הדברים בשיתוף פעולה".

מבין אותם 1791 מסיימים 55% הם גברים (978 מסיימים) ו-45% נשים (813). 9,000 מהם מתגוררים באזור המרכז, 160 באזור ירושלים, 140 מחיפה והצפון וכ-120 מאזור הדרום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות