אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טינדר תאפשר לנשים להתחיל צ'ט ביוזמתן הבלעדית צילום: טינדר

טינדר תאפשר לנשים להתחיל צ'ט ביוזמתן הבלעדית

החברה תעתיק את מבנה הצ'ט של אפליקציית באמבל, בו רק נשים יכולות לפתוח בשיחה לאחר Match בתור ברירת מחדל - אך תאפשר למשתמשות לבחור האם להפעיל את התכונה. איך זה ישפיע על מכת ההטרדות המיניות בשירות?

15.02.2018, 14:55 | ניצן סדן

טינדר נותנת יותר כוח לנשים: החברה מפתחת תכונה חדשה שתאפשר למשתמשות להגדיר שרק הן ייקבעו מתי תתחיל התכתבות, לאחר שבוצע Match באפליקציה - כך מסרה מנדי גינסברג, מנכ"לית Match.com, ל-Marketwatch.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בהעתקה בוטה מאפליקציית הדייטינג באמבל, בה נשים שולחות את ההודעה הראשונה כברירת מחדל. ואולם, טינדר עתידה לתת למשתמשות לבחור מה הן מעדיפות: שיחות שיתחילו ביוזמתן הבלעדית, או לתת לגבר לעשות את הצעד הראשון.

אפשרות חדשה: יוזמה נשית בלעדית לצ אפשרות חדשה: יוזמה נשית בלעדית לצ'ט | צילום: Tinder אפשרות חדשה: יוזמה נשית בלעדית לצ

למה לה לטינדר להעתיק מבאמבל?

בין שתי החברות ישנה יריבות שהיא מעבר לתחום העסקי; את באמבל הקימה וויטני וולף הרד, בכירה לשעבר בטינדר, שאף סבלה מהטרדה מינית בעודה מועסקת בחברה. וולף הרד תבעה את הנהלת טינדר לאחר עזיבתה וקיבלה מיליון דולר בעסקת טיעון. באוגוסט שעבר ניסתה Match.com לרכוש את באמבל ב-450 מיליון דולר, והאחרונה סירבה להצעה. Match.com המשיכה לנסות והעלתה את ההצעה שלה בנובמבר, כשבאותה העת היה ברשות החברה הון זמין של חצי מיליארד דולר.

באמבל, מצידה, המשיכה לסרב ואף התפתחה מעבר לתחומי הדייטינג עם BumbleBizz, פלטפורמת נטוורקינג לאנשי מקצוע. טינדר, לעומתה, השיקה בחודש שעבר את Ripple, פלטפורמת נטוורקינג דומה ששואלת אלמנטים גם מלינקדאין. יתכן שהתכונה החדשה שמתכננת החברה להשיק היא עוד מנוף לחץ על באמבל - אפליקציית היכרויות שצוברת תאוצה ומהווה תחרות קטנה אך מורגשת.

התכונה של טינדר מגיעה גם על רקע תופעת ההטרדות המיניות באפליקציות דייטינג - תופעה ותיקה ומוכרת, שחודדה לאור קמפיין MeToo. נשים רבות מספור מקבלות פניות גסות, אלימות ומטרידות מגברים שהיה להן Match איתם; התכונה של טינדר היא צעד קטן שנותן תחושת ביטחון למשתמשות - כשבפועל, כנראה לא ישפיע על היקף ההטרדות. 

טינדר היא מקור הכנסה מרכזי ל-Match.com, שמציגה צמיחה מתמשכת בהכנסות וברווחים. הצמיחה הזו תישמר רק אם תדע החברה להפוך את שירותיה למקום בטוח להיכרויות, ולפיכך האינטרס לצמצום ההטרדה הינו אתי וכלכלי כאחד. לראייתי, למפעילות אפליקציות ההיכרויות יש אחריות למתרחש בהן - ואם לא תוחל מדיניות חריפה יותר של חסימה והרחקת משתמשים מטרידים, ימשיכו נשים לסבול בגלל מיזוגנים חסרי גבולות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות