אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר שנה של פעילות: שוק רוטשילד אלנבי צפוי להיסגר בקרוב צילום: יובל חן

לאחר שנה של פעילות: שוק רוטשילד אלנבי צפוי להיסגר בקרוב

כך עולה ממכתבי פינוי שהועברו מהבעלים של המקום לשוכרי המשנה של "קרן ליאת" המפעילה את השוק בטענה שהאחרונה הפרה את חוזה השכירות

19.02.2018, 18:27 | ענת דניאלי

לאחר כשנה של פעילות: שוק רוטשילד אלנבי צפוי להיסגר בקרוב, כך עולה ממכתבי פינוי שהועברו לפני כשבוע מאת חברת ברגוראין רזידנטיאל בעלת מגדל מאייר בו שוכן שוק האוכל לשוכרי המשנה במקום. זאת לאחר שהחברה טוענת כי חברת "קרן ליאת" המפעילה את השוק הפרה את חוזה השכירות.

קראו עוד בכלכליסט

ההודעה הראשונית נשלחה לבעלי הדוכנים במקום שהינם שוכרי המשנה של "קרן ליאת", ולפיה הוא ייסגר ב-17 לפברואר (יום שבת האחרון) ועליהם להתפנות. אך לאחר פנייה של חלק מהם - לא נסגרו שעריו. במכתב מה-15 לפברואר כתב עורך הדין המייצג את ברגרואין כי בשלב זה לא יינעלו דלתות השוק "לאור בקשות שקיבלה מרשתי. עם זאת היא תחדל כעת מלשלם את התשלומים השוטפים בקשר תפעולו של שוק רוטשילד אלנבי".

 , צילום: יובל חן צילום: יובל חן  , צילום: יובל חן

"ייסגר עד סוף השבוע"

אך נראה כי הסגירה של המקום תתרחש ממש בקרוב בעקבות הודעת ברגוראין מאתמול (א') למשטרה ולשוכרי המשנה כי הסתיימה התקשרות עם חברת השמירה במקום, וזאת החל ממחר.

"כלכליסט" שוחח עם אחד מבעלי עסקי המזון בשוק והוא אמר כי "נראה לנו שהמקום ייסגר עד סוף השבוע. כבר היום הגיעו שוטרים לסייר במקום".

ברגוראין טוענת כי ביטלה את הסכם ההתקשרות עם חברת "קרן ליאת" לאחר הפרת הסכם השכירות ב-29 לנובמבר. בעקבות הפרת ההסכם ולאחר הביטול, מונה עו"ד גיל הירשמן ככונס לנכסי החברה בעקבות בקשת בנק הפועלים לכינוס נכסים.

שוק אלנבי רוטשילד הנו יוזמה של "קרן ליאת" - שותפות בין קובי טרייביטש לשעבר בעלי רשת המרכולים טיב טעם, אריק אברמוביץ' בעלי היבואנית מאסטר פוד ושלומי גבאי, לשעבר מנכ"ל איקאה בישראל. טרייביטש בחר שלא להגיב.

יגאל צמח מנכ"ל ברגרואין רזידנטיאל מסר בתגובה ל"כלכליסט" "מי שהושכר לו השוק קרס מסיבותיו. שילמנו על שמירה וניקיון במקום וכעת אנחנו לא מתכוונים לשלם את זה. הודענו לכך למשטרה והם יעשו מה שהם צריכים לעשות". צמח נשאל מה צפוי להיפתח במקום והוא השיב כי הדבר אינו ברור בשלב זה.

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
שימחה לפני הזמן
היה יכול להצליח לו ניסו במקום "לעשות קופה" להוזיל מחירים הפוטנציאל היה עצום כל הסביבה היא עסקים ואנשים שיוצאים בצהרים ממקומות העבודה לחפש איפה אוכלים - כמה עצוב שבגלל ניהול כושל ומחירים גבוהים המקום ייסגר. נקווה שיבוא מישהו חכם שידע לנצל את הפוטנציואל של המקום - שווקי רחוב של אוכל תופסים עכשיו תאוצה בכל העולם, למרות שבישראל זה קצת באיחור.
קארינה  |  22.02.18
לכל התגובות