אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
‏הקפאת ההליכים של הוניגמן עברה מנצרת לתל אביב; דיסקונט: להדיח את הנאמנים

‏הקפאת ההליכים של הוניגמן עברה מנצרת לתל אביב; דיסקונט: להדיח את הנאמנים

השופט חגי ברנר ידון ביום ראשון בגורלה של רשת האופנה ובדרישות לבטל את ההקפאה האישית לאחים הוניגמן ולהדיח את עו"ד קרן רייכבך סגל ואת רו"ח בועז גזית. בנק דיסקונט טוען כי השניים פגעו באמון הנושים ולא ראויים להמשיך בתפקידם

22.02.2018, 22:03 | ענת רואה

8 ימים לאחר שהוגשה לו בקשת הקפאת ההליכים של רשת האופנה הוניגמן, הורה היום השופט עאטף עיילבוני מבית המשפט המחוזי בנצרת להעביר את התיק לבית המשפט המחוזי בתל אביב, לאחר שמצא כי הבקשה הוגשה בנצרת בניגוד לכללי הסמכות המקומית.

קראו עוד בכלכליסט

התיק הועבר לשופט חגי ברנר מבית המשפט המחוזי בתל אביב שקבע דיון במעמד הצדדים שיתקיים ביום ראשון. בדיון תידון בקשת בנק דיסקונט שהוגשה לפני זמן קצר - להדיח את הנאמנים, עו"ד קרן רייכבך סגל ורו"ח בועז גזית, אשר שניהם התמנו לפי בקשת החברה. לדברי הבנק, מעשיהם הובילו לאובדן אמון מוחלט המחייב את החלפתם.

ב"כלכליסט" נחשף בתחילת השבוע כי רשת הוניגמן הגישה במכוון את בקשת ההקפאה בנצרת ולא בתל אביב, בכדי להימנע מלהגיע לשופט ברנר, ובמטרה להגדיל את סיכוי בעלי הרשת, האחים מיכה ויעקב הוניגמן, לקבל צו הקפאת הליכים אישי, אשר השופט עיילבוני מוכר כמי שנוהג לתת אותו בקלות, בוודאי בהשוואה לשופט ברנר שאינו נותן סעד כזה בדרך כלל.

עוד נחשף ב"כלכליסט" כי עו"ד רייכבך סגל ומשרדה טענו בפני השופט עיילבוני בבקשת ההקפאה ובדיון החסוי שהתקיים בפניו כי ניתן לנהל את התיק בנצרת מאחר שעיקר הסניפים הרווחיים נמצאים "במחוז צפון, באזור נצרת והסביבה", אלא שבדיקת "כלכליסט" העלתה כי מדובר בהטעיה מאחר שהנתונים שהוצגו לא התייחסו רק למחוז נצרת אלא שכללו את מחוז נצרת ומחוז חיפה ביחד. בפועל מהבדיקה עלה כי רוב הסניפים בצפון הארץ נמצאים דווקא במחוז חיפה.

יומיים אחרי חשיפת "כלכליסט" הגיש בנק מזרחי טפחות בקשה לעיילבוני להעביר את הדיון לתל אביב. בדיון שהתקיים אתמול הצטרפו רוב נציגי הבנקים והספקים לעמדת מזרחי טפחות (שיוצג ע"י משרד לוינבוק). מולם טען עו"ד עמית לדרמן בשם בנק מרכנתיל דיסקונט כי אם השופט עיילבוני קבע שהתיק ידון בפניו, הרי שאין להתערב בכך ולבקש להעביר את הדיון.

בהחלטתו של השופט עיילבוני להעביר את התיק לתל אביב הוא קבע למעשה כי הבקשה הוגשה אליו ללא סמכות ובמטרה לבחור בו אישית, בשל עמדותיו ודעותיו המשפטיות הידועות. וכך כתב השופט: "לא צריכה להיות מחלוקת כי תכליתם של כללי הסמכות המקומית בכל הקשור להליכי חדלות פירעון היא למנוע מצב של 'פורום שופינג' באופן בו חברה מסוימת בוחרת את המותב שידון בהליכי חדלות הפירעון שלה לפי עמדותיו ודעותיו המשפטיות הידועות של אותו מותב".

הוניגמן, צילום: יח"צ הוניגמן | צילום: יח"צ הוניגמן, צילום: יח"צ

דיסקונט: להדיח את הנאמנים

 

פחות משעה מהרגע שנמסרה החלטתו של עיילבוני להעביר את התיק לתל אביב, הוא נקלט אצל השופט ברנר שקבע דיון במעמד הצדדים והודיע כי ידון בדיון הזה בכל הבקשות הדחופות התלויות ועומדות בפניו.

ברנר ידרש להכריע בראש ובראשונה בשאלת זהות הנאמנים ובדרישה להדיחם עקב התנהלותם ולהחליף אותם באחרים.

על פי עמדת בנק דיסקונט שהוגשה באמצעות עו"ד אלונה בומגרטן ממשרד נשיץ ברנדס ושות', הנאמנים מונו מכוח צו ארעי שניתן בדלתיים סגורות במעמד צד אחד, כשהצו הזה הושג "תוך הצגת מצגים לא מדויקים בלשון המעטה בפני בית המשפט המחוזי בנצרת ומתוך ניסיון כושל לעשות 'פורום שופינג'".

עוד טוען בנק דיסקונט כי בפני בית המשפט הוצג מצג לפיו קיים מקור כספי למימון הליך ההבראה שמקורו בכספי בעלי השליטה, "שעה שמקור כספי זה ניטל במרמה מבנק מזרחי תוך בקשת סעדים זמניים אשר ניתנו בדלתיים סגורות ותוך צו איסור פרסום, שנועדו לכפות על המערכת הבנקאית מימון הקפאה בניגוד לרצונה".

"המשקלי המצטבר של כל המהלכים הכושלים הנ"ל של הנאמנים", טוען הבנק, "הובילו לפגיעה קשה באמון ציבור הנושים, ולאובדן אמון מוחלט בנאמנים הזמניים שמונו בהליך דנן. אובדן אמון זה מחייב את החלפתם ומינויים של בעלי תפקיד חדשים אשר יזכו באמונם של כלל נושי החברה".

יצוין כי ב"כלכליסט" נחשף עוד השבוע כי הנאמן רו"ח גזית שמסר תצהיר ניגוד עניינים עם מינויו, לא ציין בתצהיר ששותפו, עדי גרטל, שמעורב בתיק הקפאת ההליכים של הוניגמן, היה בתפקיד בכיר בבנק מזרחי טפחות (הנושה הגדול ביותר של הוניגמן) ולמעשה רק בסוף פברואר מתנתקים יחסי עובד-מעביד בין הצדדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות