אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרווארד: סביר יותר שבעוד עשור הביטקוין יהיה שווה 100 דולר ולא 100 אלף דולר צילום: ALTCOINTODAY

הרווארד: סביר יותר שבעוד עשור הביטקוין יהיה שווה 100 דולר ולא 100 אלף דולר

קנת' רוגוף, פרופסור לכלכלה באוניברסיטה היוקרתית, מעריך שרגולציה ממשלתית היא שתגרום לנפילה נוספת בשווי הביטקוין; "מלבד האפשרויות של הלבנת כספים והעלמת מס, השימושים של המטבע מאוד מצומצמים"

06.03.2018, 10:19 | שירות כלכליסט
"הסבירות שבעוד עשור מחיר הביטקוין ירד ל-100 דולר, גבוהה יותר מזו שהוא יעלה ל-100 אלף דולר", כך אומר קנת' רוגוף, פרופסור לכלכלה מאוניברסיטת הרווארד.

קראו עוד בכלכליסט

"אני חושב שבעוד עשר שנים הביטקוין יהיה שווה לשבריר ממה שהוא שווה כיום". כך אמר רוגוף ל-CNBC. "אם שמים בצד את האפשרות של הלבנת כספים והעלמת מס, שימושיו של המטבע הם מאוד מצומצמים," הוסיף רוגוף, שכיהן בעבר ככלכלן הראשי של קרן המטבע העולמית.

ביטקוין, צילום: MasterTux/Pixabay ביטקוין | צילום: MasterTux/Pixabay ביטקוין, צילום: MasterTux/Pixabay

בעוד שמו של הביטקוין נקשר לעסקאות מפוקפקות, האומדנים לגבי היקף השימוש בו בפעילויות לא חוקיות הם מגוונים. שון אסטלי, נשיא חברת Blockchain Intelligence Group, העריך ששיעור העסקאות הבלתי חוקיות שנעשו באמצעות ביטקוין ב-2016 ירד לכ-20%, והיה "נמוך משמעותית משיעור העסקאות הבלתי חוקיות שנעשו באמצעות המטבע ב-2017."

רוגוף מאמין שרגולציה ממשלתית היא שתגרום לנפילה נוספת במחירי הביטקוין, למרות שהוא הדגיש שייקח זמן לפתח מסגרת רגולציה גלובלית.

כיום הרגולציה שנוגעת למטבעות קריפטוגרפיים היא אינדיבידואלית לכל מדינה. יפן, לדוגמא, הכירה בחוקיות הביטקוין בשנה שעברה כמו גם במספר אתרי המרה, אם כי אירוע גניבה של ביטקוין בשווי 530 מיליון דולר בינואר האחרון הביאה למקצה שיפורים ברגולציה מצד הרשויות.

דרום קוריאה לעומת זאת, חוקקה חוקים שמאפשרים מסחר במטבעות קריפטוגרפיים רק באמצעות חשבונות בנק הרשומים על שמו האמיתי של בעליהם.

הבוקר (ג') נסחר הביטקוין לפי שווי של 11,283.81 דולר, לאחר שירד כבר ב-16% השנה.

לפי רוגוף, אחת הסיבות שהרשויות פועלות באיטיות יחסית בנוגע לרגולציית הביטקוין, היא הציפייה להתפתחות הטכנולוגיה שעומדת מאחוריו. הביטקוין הוא רק יישום אחד של טכנולוגיית הבלוקצ'יין, שהיא טכנולוגיה שמאפשרת תיעוד ושמירה על מידע של עסקאות, ואשר נחשבת כתחום בעל פוטנציאל צמיחה מסיבי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
בגלל טכנולוגיה מתקדמת שצורכת משאבים אדירים (חשמל) אין צורך לרכוש מטבע יקר זה
הכל בועה שמאכילה את עצמה ומקווה להמשיך להתנפח … אם יש לי 2 מטבעות (יופי לי) שנגנבו מהבנק - לאיזה ת ח נ ת. מ ש ט ר ה בארץ אני הולך בלי לקבל חיוך משוטר שלא יודע מה אני רוצה ממנו ??? מי יחזיר לי את המטבע - משטרת המחשבות ???
סער  |  10.03.18
11.
אף אחד אבל ממש אף אחד לא יכול לדעת אם ירד או יעלה
זה הכל ניחושים השערות וקשקושים של אנשים על פי תחזיות וצפי כזה או אחר במצב של אידיאל כזה או אחר אבל כל שינוי קטנטן של משבר בדרום קוריאה או נפילת משטר בדרום מזרח צפונית לאנגולה יכול לעורר מצב של עליה או ירידה, בקיצור, אין דבר כזה, הכל זה ניחוש וזה בעצם חלק מהמשחק
ביט  |  08.03.18
לכל התגובות