אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברוש נגד כחלון: "שר האוצר מעלה את יוקר המחיה במו ידיו" צילום: עמית שעל

ברוש נגד כחלון: "שר האוצר מעלה את יוקר המחיה במו ידיו"

נשיא התאחדות התעשיינים תקף את שר האוצר על רקע הצעת החוק המעבירה חלק נכבד מהאחריות על תשלומי ביטוח תאונות עבודה למעסיקים: "מדובר במסים חדשים תחת כותרות יצירתיות"

06.03.2018, 14:29 | אדריאן פילוט

"שר האוצר מחביא מסים חדשים תחת כותרות יצירתיות. בשורה התחתונה - מדובר בייקור עלות עשיית העסקים בישראל והתייקרות בעלות המוצרים, הדירות והתשתיות. שר האוצר מעלה את יוקר המחיה בישראל במו ידיו". כך תוקף בחריפות היום (ג') שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים ויו''ר ארגונים הכלכלים, את שר האוצר משה כחלון, על רקע הצעת החוק שגיבש האוצר וצפוי להיות מאושר על ועדת העבודה והרווחה של הכנסת בנושא מודל חדש לביטוח תאונות עבודה. נזכיר כי לפי המודל החדש המוצע, המגזר העסקי צפוי לשאת עלויות חדשות הנאמדות בכמיליארד שקל. העלות העודפת, אותה ברוש כינה "מס חבוי" תבוא לידי ביטוי בגידול עלות ביטוח לאומי למעסיקים.

קראו עוד בכלכליסט

"אם שר האוצר רוצה להעלות מסים כשבכל העולם נלחמים על הקמת תעשיות מקומיות באמצעות הפחתת מסים והעדפת תוצרת מקומית, שיגיד זאת מפורשות ונדע לקבל החלטות עסקיות בהתאם", הוסיף ברוש.

מימין: כחלון וברוש. ברוש: "שר האוצר מעלה את יוקר המחייה במו ידיו", צילום: אלעד גרשגורן, אוראל כהן מימין: כחלון וברוש. ברוש: "שר האוצר מעלה את יוקר המחייה במו ידיו" | צילום: אלעד גרשגורן, אוראל כהן מימין: כחלון וברוש. ברוש: "שר האוצר מעלה את יוקר המחייה במו ידיו", צילום: אלעד גרשגורן, אוראל כהן

בדיון נוסף בנושא שהתקיים אתמול האשים ברוש את האוצר במדיניות מסים מניפולטיבית ולא שקופה, "תחת כותרות כמו התייעלות אנרגטית מבקשים להעלות את המס על הגז הטבעי שהוא מקור האנרגיה הנקי ביותר, תחת כותרת כמו מניעת תאונות עבודה מבקשים להוסיף לקופת האוצר 600 מיליון שקל על חשבון המעסיקים. הייתי מצפה משר האוצר לנקוט במדיניות מסוי ברורה ושקופה כדי שהמגזר העסקי יוכל לקבל החלטות השקעה בהתאם".

נזכיר כי לפני מספר חודשים, השיק ברוש תוכנית להגדלת קצבאות הזקנה על בסיס העלאת דמי ביטוח הלאומי למעסיקים. על אף שהתוכנית היתה מוסכמת על ידי כלל גורמי המשק, כחלון סירב להתחייב אליה ובסוף דחה אותה על הסף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות