אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רעידת אדמה בכלל ביטוח: המנכ"ל איזי כהן התפטר מתפקידו צילם: אוראל כהן

נחשף בכלכליסט

רעידת אדמה בכלל ביטוח: המנכ"ל איזי כהן התפטר מתפקידו

ברקע להתפטרות: דוח של מומחה החשבונאות משה ברקת המנתח את הכשלים בהנהלת כלל ואת הסיבות שבגללן איבדה את מעמדה בצמרת חברות הביטוח

07.03.2018, 13:44 | גולן חזני
איזי כהן הודיע לדירקטוריון כלל ביטוח כי הוא מבקש להתפטר מתפקיד מנכ"ל חברת הביטוח. ל"כלכליסט" נודע כי כהן הודיע על התפטרותו לדירקטוריון החברה היום (ד') לפני הצהריים.

קראו עוד בכלכליסט

היום נחשף ב"כלכליסט" כי דירקטוריון כלל הזמין חוות דעת ממומחה החשבונאות משה ברקת ששימש שלוש שנים יו"ר חברת הביטוח הפניקס. ברקת התבקש להכין ניתוח על הכשלים בהנהלת כלל, על החוזקות של החברה והסיבות שבגללן איבדה את מעמדה בצמרת חברות הביטוח.

הבוקר שוחח כהן עם דני נווה והביע תרעומת על הכתבה ב"כלכליסט", שמבחינתו היתה סוג של שבירת כלים, ובאותה שיחה הודיע על החלטתו להתפטר. "נשבר לי", אמר.

כהן שהסתייג מהמינוי בישיבת הדירקטוריון אליה זומן, התעמת עם המסקנות של ברקת וחלק על כולן בישיבה נוספת שנערכה לאחר שזה הגיש את מסקנותיו.

כהן משמש מנכ"ל כלל ביטוח מאז 2012.באוקטובר האחרון חוזהו הוארך בשנתיים, ושכרו ירד משמעותית בשל המגבלות על שכר הבכירים. החוזה הוארך בשנתיים בין השאר מאחר שב-2019 אמורה אי.די.בי, בעלת השליטה בכלל, למכור את השליטה בחברה.

דירקטוריון כלל החליט להקים ועדת איתור בראשותו של היו"ר דני נווה שתבחר את מחליפו של כהן.

מקורב לכהן אמר כי הדוח החיצוני שביקש הדירקטוריון אינו הסיבה להתפטרותו של איזי כהן אלא אחד מתוך שרשרת אירועים, שבבסיסם פער בין תפיסת העולם של איזי כהן לגבי ניהול החברה והשבחתה לטווח הארוך - לרבות השקעות בתשתיות החברה והכנתה לעתיד - מול תפיסה של גורמים אחרים שהעדיפו לייצר רווח בטווח הקצר. בתוך כך, נוצרו מתחים שהשפיעו על העבודה השוטפת, וכך כהן לא היה מוכן להמשיך. לדברי המקורב, מתסכל לראות כיצד המנכ"ל הבא יהנה ממה שאיזי בנה, אך הוא עצמו לא צריך לדאוג - מדובר במנכל מוכשר ומנוסה, הוא קיבל הצעות לאורך 5 השנים האחרונות ולא נענה להן. אין לי ספק שפניו לדרך חדשה והוא לא יישאר יום אחד בבית". 

איזי כהן , צילם: אוראל כהן איזי כהן | צילם: אוראל כהן איזי כהן , צילם: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

54 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

54.
מנכל עם 50 מיליון שרודה בעובדים עם שכר MIN ???
כשמנכ"ל עם שכר חזירי מקמץ בתוספת מזערית לעובדים מן השורה. מאז 2013 קיבל מנכ"ל כלל, איזי כהן, שכר כולל בהיקף של חמישים מיליון שקל אבל כעת הוא מתגאה בכך ש"הסכים" בטובו לתת תוספת שכר של אחוז אחד בלבד לעובדי החברה. גם ההתפארות בכך שהעלה את שכר המינימום לעובדי החברה ל-6,000 שקל היא נלעגת וצינית
קפיטליזם מכוער  |  11.03.18
51.
הכל ביד השם ולטובת האיש הנשמתי אלשטיין
הקבה שומר וישמור את האיש העניו הצנוע בעל מידות טובות שתיהיה עליו רק עין ט ו ב ה ושם ישלם לו כפל כליים על כל הטוב שהוא עשה ויעשה למען עם ישראל והכל בשקט בלי להרים את האף ויש לו על מה ברוך השם שרק אנשים י ש ר י ם יעבדו אצלו ולא א ו כ ל י ח י נ ם ברוך השם ותודה להשם שיש לנו לכל היהודים פה בארץ ישראל זכות שאלשטיין מסכים לרצות ליהיות בישראל בעסקים לא חסר לו כלום בכל העול מ תי ם עליו ופה כל הפלצנים מרימים עליו את הראש תתביישו לכם גם סלינגר והממשלה צריכים לנשק לו את כפות הרגליים שהוא עושה פה עסקים ,תתחילו לפרגן לו ולהעריך את כל מה שהוא עושה למען המדינה שלנו פעם אמרתם לו תודה ,נישמע אתכם אומרים לו ת ו ד ה מכל הלב ולא לנצל את טוב ליבו מישמכיר את סלינגר הנפחה הזאת שיגיד לה שבעזרת השם היא עוד תשמע ה ר ב ה ב ש ו ר ו ת ט ו ב ות בכל העסקים של אלשטיין שרק יעלה מעלה ואם הממשלה לא תתגמל את כל החברות שלו שהם תפרו לו הם יפסידו והוא השם שומר עליו מרמאים נוכלים בעלי תאוות בצע כסף שקרנים ו ק נ א ים לאלה אין להם מקום בעסקים איתו רק הישרים וטובים עימו ת מ י ד ברוך השם שיהיה לו רק טוב אמן
בעל שם טוב  |  08.03.18
לכל התגובות