אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: BSGR של בני שטיינמץ ביקשה צו הגנה מנושים צילום: אוראל כהן

דיווח: BSGR של בני שטיינמץ ביקשה צו הגנה מנושים

עפ"י ה"טיימס" הלונדוני, ביהמ"ש באי גרנזי שבו רשומה חברת הכרייה, הוציא השבוע את הצו שיאפשר לה לדחות פירעון חובות. זאת במידה ותפסיד בשתי תביעות ענק שהיא מנהלת: נגד גינאה ונגד איל ההון ג'ורג' סורוס. יו"ר BSGR: "אנחנו לא בפירוק"

07.03.2018, 20:28 | שירות כלכליסט

חברת הכרייה BSGR של המיליארדר הישראלי בני שטיינמץ, שנמצאת במרכזה של חקירה בינלאומית בחשד לתשלומי שוחד לפקידי ממשל בגינאה, הגישה בקשה לצו הגנה מפני נושיה. כך דיווח הבוקר ה"טיימס" הלונדוני.

קראו עוד בכלכליסט

הרקע למהלך הוא תביעות נגד החברה וסכסוכים משפטיים שלה על זכויות כרייה בגינאה, שהפסדים בהם עשויים לגרור אותה לחדלות פירעון. על פי הדיווח בית משפט בגרנזי, אחד מאיי תעלת למאנש - שם רשומה החברה - נענה השבוע לבקשת BSGR . הצו יאפשר ל-BSGR לדחות פירעון חובות במידה ותפסיד בהליכים המשפטיים.

בני שטיינמץ בני שטיינמץ בני שטיינמץ

דאג קריימר, יו"ר BSGR , אמר היום ל"פייננשל טיימס" כי ההליך יאפשר לחברה להמשיך לנהל את תביעתה נגד גינאה ותביעה משפטית הקשורה אליה נגד איל ההון ג'ורג' סורוס. "אנחנו לא בפירוק, אף אחד לא כופה עלינו את ההליך", אמר. BSGR מאשימה את סורוס כי "תימרן" את הממשל בגינאה כך שיבטל את זכויות הכרייה של החברה. עוד היא טוענת כי הוא עומד מאחורי החקירות שנפתחו נגדה בין היתר בישראל, שוויץ וארה"ב. דובר מטעם סורוס כינה בעבר את התביעה "פעלול יחצני נואש".

מ-BSGR נמסר בתגובה כי: "החברה נקטה בהליך מינהלי מיוזמתה בכדי למנוע מצדדים שלישיים לנסות ולסכל את יכולתה למצות את התביעות שהגישה בסך מיליארדי דולרים, ובכללן תביעת הבוררות הבינלאומית שהוגשה כנגד ממשלת גינאה, והתביעה בסך 10 מיליארד דולר שהגישה החברה כנגד ג'ורג' סורוס. ההליך מחזק את החברה ואינו משפיע על פעילותן של החברות הבנות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות