אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביקושים של 3.5 מיליארד שקל בגיוס החוב של עמידר צילום: ענבל מרמרי

ביקושים של 3.5 מיליארד שקל בגיוס החוב של עמידר

החברה נענתה להתחייבויות בהיקף של 900 מיליון שקל - הריבית במכרז נקבעה על 1.45%; השלב הציבורי בהנפקת האג"ח יתקיים בתחילת השבוע הבא וסכום הגיוס יושלם למיליארד שקל - הסכום מיועד לרכישת דירות לזכאי הדיור הציבורי

08.03.2018, 20:20 | גולן חזני

ביקושי ענק של 3.5 מיליארד התקבלו במכרז המוסדי של הנפקת האג"ח של חברת עמידר. החברה שמעוניינת לגייס כמיליארד שקל בסך הכול תיענה להתחייבויות בהיקף של 900 מיליון שקל. בתחילת השבוע הבא תצא החברה לשלב הציבורי שבו תשלים את ההנפקה.

קראו עוד בכלכליסט

הריבית שנקבעה היא הנמוכה ביותר שנקבע אי פעם בהנפקה של חברה ממשלתית, במונחים של מרווח מהאג"ח הממשלתי - ריבית נומינלית של 1.45% לשנה.

את ההנפקה הובילו דיסקונט חיתום, רוסאריו קפיטל ומנורה חיתום.

הסכום שמגייסת עמידר מיועד לרכישת מאות דירות ברחבי הארץ לזכאי דיור ציבורי. ברשות עמידר כיום כ־40.5 אלף דירות ברחבי הארץ. המאזן שלה הוא של מיליארד שקל וההון העצמי הוא כחצי מיליארד שקל. החברה מציינת כי רכשה 700 דירות בפריסה ארצית בשנתיים האחרונות. 

את 40.5 אלף דירות הדיור ציבורי מנהלת החברה עבור משרד השיכון (מתוך 55 אלף דירות המיועדות כיום לדיור הציבורי) – נתון זה הופך אותה לחברה הגדולה ביותר בתחום הדיור. עוד מנהלת החברה 6,000 נכסים הנמצאים בבעלות רשות הפיתוח עבור רשות מקרקעי ישראל, הפעילות כוללת את תחזוקתן ואף את מכירתן.

פעילות השכרת דירות הדיור הציבורי מופיע בדו"חות החברה כגירעונית, כאשר במהלך תשעת החודשים הראשונים של 2017, הסתכמה הפעילות במאזן שלילי של 15.3 מיליון שקל. עם זאת, ניהול נכסי רשות הפיתוח היא פעילות רווחית של החברה - שהניבה לה יותר מ־22 מיליוני שקל רווח באותה תקופה.

הנתונים הכספיים של עמידר מלמדים על חברה עם מחזור הכנסות של 285.3 מיליון שקל בשלושת הרבעונים הראשונים של 2017. עמידר רשמה באותה תקופה רווח נקי של 20.9 מיליון שקל. את 2016 סיימה החברה במחזור של 416.5 מיליון שקל, גידול של 13.8% ביחס לשנה הקודמת. הרווח הנקי באותה שנה הסתכם ב־42.2 מיליון שקל, קיטון של 22% ביחס לשנה הקודמת.

ראובן קפלן מנכ"ל עמידר, צילום:  ענבל מרמרי ראובן קפלן מנכ"ל עמידר | צילום: ענבל מרמרי ראובן קפלן מנכ"ל עמידר, צילום:  ענבל מרמרי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות