אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דרמה באקסטל: שני דירקטורים התפטרו בשל ההחלטה על חלוקת דיבידנד צילום: צביקה טישלר

דרמה באקסטל: שני דירקטורים התפטרו בשל ההחלטה על חלוקת דיבידנד

הדירקטור החיצוני דוד ברוך והדירקטור הבלתי תלוי יהלי שפי התנגדו להחלטת הדירקטוריון לחלק דיבידנד של 75 מיליון דולר. אקסטל ציינה שההחלטה עומדת במבחני הרווח היכולת הפירעון

12.03.2018, 08:37 | אורן פרוינד ומיקי גרינפלד

דרמה באקסטל, חברת הנדל"ן האמריקאית שבבעלות גארי בארנט: הדירקטור החיצוני דוד ברוך והדירקטור הבלתי תלוי יהלי שפי התפטרו מהדירקטוריון בשל ההחלטה לאשר חלוקת דיבידנד בסכום של 75 מיליון דולר.  

קראו עוד בכלכליסט

הדירקטוריון הודיע הבוקר כי החליט ברוב של חמישה דירקטורים מתוך שבעה לאשר את חלוקת הדיבידנד, כאשר הדח״צית השנייה באקסטל תמי גוטליב לא התפטרה מתפקידה ותמכה בחלוקה.

בעל השליטה בארנט מסר לחברה כי חלק מסכום החלוקה ישמש לכיסוי חבות המס שאותה שילם עבור החברה בעבר, לפי התקנות. ההתפטרות של המתנגדים ברוך ושפי תיכנס לתוקף מייד לאחר פרסום הדוחות הכספיים המסכמים של 2017, הצפוי במהלך החודש (מועד הפרסום לא נמסר).

אקסטל מציינת עוד בהודעה כי החלוקה מתבססת על דוחות הרבעון השלישי של 2017, ועומדת במבחנים הנדרשים של הרווח ויכולת הפירעון. אשר למבחן הרווח, מציינת אקסטל, יתרת העודפים הנחשבת לצורך מבחן זה עומדת נכון ל-30 בספטמבר 2017 על 620.3 מיליון דולר.

לעניין יכולת הפירעון, אקסטל מציינת כי הדירקטוריון אישר את החלוקה על בסיס הסברים שניתנו לו על ידי הנהלת החברה בדבר תזרים המזומנים החזוי שלה, בדבר היקף המקורות והשימושים ביחס למזומנים שבקופתה בתום הרבעון השלישי. בהסתמך על הסברים אלה הגיע הדירקטוריון למסקנה שלא קיים חשש סביר שהחלוקה תמנע מן החברה את היכולת לעמוד בהתחייבויותיה, כולל כלפי מחזיקי האג"ח בשתי הסדרות, א' וב'.

החלוקה של אקסטל מגיעה רגע לפני תשלום גדול למחזיקי האג"ח הישראלים. נכון לסוף ספטמבר לאקסטל היו 126 מיליון דולר בקופה כאשר לקראת סוף 2018 עליה לפרוע קרן של 136 מיליון דולר ותשלום ריבית של 13 מיליון דולר. 

הדח"צ דוד ברוך. התפטר, צילום: עמית שעל הדח"צ דוד ברוך. התפטר | צילום: עמית שעל הדח"צ דוד ברוך. התפטר, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
יהודה, אגח טבע מציע לך 6-7%
אלו הריביות של אגחי טבע בחול (ממש חבל שלא הנפיקו קצת גם כאן), אז 8% לפירמה במצב יותר בעייתי כמו אקסטל לא נראה כמו מציאה גדולה, ואכן אני רואה שהתשואה באגחי אקסטל עולה היום לדו ספרתי. אם אתה רוצה 7% שקלי אז מירלנד מציעה לך תשואות כאלה, והיא נראית במצב טוב יותר. מציע להזהר כי אגחי אורבקורפ חטפו ירידה עד קידומת 4X, כך שקידומת 8-9X זה לא בהכרח תחתית.
dw  |  12.03.18
לכל התגובות