אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבנקים יקלו על מצוקת קניון TLV, אך דורשים הזרמת הון צילום: נעה קסלר

הבנקים יקלו על מצוקת קניון TLV, אך דורשים הזרמת הון

גינדי השקעות והשותפה רבוע כחול נדל"ן יזכו בהקלות באמות המידה הפיננסיות. מנגד, מסגרות התקציב, האשראי והערבויות לקניון האופנה לא ישונו

12.03.2018, 17:39 | יניב רחימי

הבנקים הסכימו לתקן את הסכמי המימון לפרויקט המגורים גינדי תל אביב ולקניון TLV Fashion, אך סירבו להגדיל את התקציב ואת מסגרת האשראי והערבויות לחברת הקניון. כך דיווחה היום (ב') החברה. במסגרת תיקון הסכם המימון של חברת הקניון, היא תקבל הקלה זמנית באמות המידה הפיננסיות. גינדי מציינת כי בעבור עדכון אמות המידה יגבו הבנקים עמלה בסכום שאינו מהותי לחברה.

קראו עוד בכלכליסט

כמו כן אושר תשלום של 7.5 מיליון שקל מחברת המגורים לגינדי השקעות כהחזר הוצאות בקשר עם הפרויקט.

בדיווח הראשוני על תיקון הסכמי המימון והלווי, שפורסם בינואר, צוין כי הוא יכלול הגדלת תקציב והגדלת הלוואות לזמן ארוך וערבויות, ושאחד משני הבנקים המלווים אף אישר זאת. אולם השמחה של גינדי היתה מוקדמת. על פי הדיווח הנוכחי, הבנק השני אמנם אישר את התיקונים להסכמי המימון, אולם לא את השאר.

קניון TLV. לא מתרומם, צילום: צביקה טישלר קניון TLV. לא מתרומם | צילום: צביקה טישלר קניון TLV. לא מתרומם, צילום: צביקה טישלר

עוד מעדכנת גינדי, כי לבקשת הבנקים המלווים סוכם שבעלי המניות של חברת הקניון יזרימו לה סכום נוסף של עד 28.6 מיליון שקל לפי הצורך. בשלב זה התבקשו בעלי המניות להעביר מחצית מהסכום. לפי ההסכמים של גינדי השקעות עם שותפיה בחברת גינדי מסחר תל אביב, חלקה בהזרמות הוא 15%. לפיכך, בשלב זה גינדי השקעות תזרים 2.1 מיליון שקל כהלוואת בעלים נוספת לחברת הקניון.

גינדי השקעות מוחזקת בידי גינדי קפיטל הפרטית של מנור גינדי, אורי לוי, אייל פרידמן וכפיר גינדי, שהם בניו וחתניו של משה גינדי. הנכס העיקרי של החברה הוא אחזקה (25%) בקניון TLV Fashion בתל אביב, בשותפות עם חברה פרטית של אביהם משה ואחיו יגאל גינדי (25%), וחברת רבוע כחול נדל"ן (50%), מקבוצת אלון שבשליטת מוטי בן־משה.

קניון TLV שהושק במרץ אשתקד סובל מחבלי לידה. שוכרי החנויות דיווחו על פדיונות אפסיים, ובהנהלת גינדי החליטו לוותר על שכר הדירה הקבוע לזמן מוגבל.

לנוכח בעיות הקניון והעיכובים במסירת הדירות, נאלצו בעלי המניות להזרים לחברה ב־2017 סכום של 30 מיליון שקל ולאחרונה 50 מיליון שקל נוספים.

הזרמות הבעלים הבטיחו את שירות החוב למחזיקי האג"ח של גינדי, אך כעת גינדי ויתר השותפים בקניון TLV נדרשים להזרים כספים בהתאם לדרישת הבנקים המממנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות